لیگ برتر فوتبال، امیدواری استقلال به یکی از محصولات سایپا!، مصاف قلعه نویی با استاد و جدال پرشورهای سرخپوش

به گزارش مرد کوچک، پرونده هفته هفتم لیگ برتر فوتبال امروز با برگزاری 5 دیدار بسته می گردد و در یکی از مهمترین بازی ها استقلال میهمان سایپا خواهد بود.

لیگ برتر فوتبال، امیدواری استقلال به یکی از محصولات سایپا!، مصاف قلعه نویی با استاد و جدال پرشورهای سرخپوش

به گزارش خبرنگاران، هفته هفتم لیگ برتر فوتبال امروز (دوشنبه) با برگزاری 5 دیدار به سرانجام می رسد.

نساجی - تراکتور

مصاف دو تیم با طرفداران پر شور. تیم هایی که هر کدام با پر شورهای سرخپوش، کار را برای میهمانان سخت می نمایند. میزبان هایی که به سختی امتیاز می دهند. این هفته مصاف نساجی و تراکتور با حضور طرفداران پر شوری که دارند، می تواند یکی از جذاب ترین بازی های لیگ باشد. در یک سمت میدان نساجی میزبان واقع شده است که با وجود مسائل متعددی که در این فصل داشته، صندلی مناسبی در جدول دارد. تیم رضا مهاجری از 6 هفته ابتدایی 9 امتیاز کسب نموده است. نساجی از سه بازی خانگی اش دو برد و یک مساوی کسب نموده که البته این مساوی هم هفته گذشته مقابل ماشین سازی تبریز بود. حالا نساجی باید دومین دیدار پیاپی خانگی اش را مقابل نماینده دیگر تبریز برگزار کند.

تراکتور در شرایطی به مصاف نساجی می رود که در 6 هفته ابتدایی، حتی یک بار دروازه اش باز نشده و رکورد خوبی را از خود به جا گذاشته است. تراکتوری ها که با تیم پر ستاره این فصل به دنبال کسب اولین قهرمانی لیگ هستند، برای اینکه به حضور پر قدرت خود در بالای جدول ادامه دهند، باید پیروز میدان باشند. پیروز میدانی که نبرد در آن چندان ساده نیست و البته این بار باید بدون اشکان دژاگه مصدوم هم به میدان بروند.

گل گهر - سپاهان

اولین تغییر روی نیمکت یک تیم لیگ فزونی خیلی زود در هفته ششم رقم خورد. تیم تازه لیگ فزونی شده گل گهر با شکست مقابل استقلال، دچار تغییر و تحول شد. مدیران این باشگاه سیرجانی تصمیم به قطع همکاری با وینکو بگوویچ گرفتند و برای جانشینی او، مجید جلالی را انتخاب کردند. مربی با تجربه ای که فصل گذشته یک همکاری نافرجام با پیکان داشت و در ادامه تا سرانجام فصل روی نیمکت نساجی نشست. جلالی در این فصل بدون تیم بود، اما خیلی طول نکشید تا این مربی کهنه کار بیرون گود بماند. فقط شش هفته و دوباره بازگشت به لیگ برتر با یک تیم جدید و با هدفی جدید.

سپاهان صدرنشین، حالا در آغاز تغییر و تحولات گل گهر باید به مصاف این تیم برود. همواره بازی با تیم هایی که دچار تغییر می شوند، مانند شمشیر دو لبه است. شمشیری که ممکن است با لبه تیغ تیزش بُرنده باشد یا مانند لبه پشت آن، بدون هیچ کارکردی عمل کند. حالا باید دید حضور مجید جلالی روی نیمکت گل گهر، آیا انگیزه ای به بازیکنان این تیم می دهد یا آنها را دچار شوک می نماید تا در دیدار خانگی شان بتوانند برای جدایی از قعر جدول آغاز خوبی داشته باشند.

کار گل گهر مقابل سپاهان بسیار سخت است. سپاهانی که این فصل تمام رقبایش را یکی پس از دیگری از میان بر می دارد و اکنون با قدرت صدر جدول را در اختیار دارد. تنها پوئن مثبت گل گهر مقابل سپاهان، شاید نتایج خوبی باشد که مجید جلالی در چند سال اخیر مقابل تیم های امیر قلعه نویی کسب نموده است. با این حال از تیم کم تجربه گل گهر نمی توان انتظار زیادی داشت که مقابل سپاهان قدرتمند، همه را شگفت زده کند.

امیر قلعه نویی در نشست خبری پیش از بازی از مجید جلالی به عنوان استاد جلالی یاد نموده و باید دید در دوئل این دو، کدام یک پیروز خواهد شد.

سایپا - استقلال

یکی از جوان ترین تیم های این فصل لیگ برتر، با نتایج سینوسی اش نشان می دهد که هنوز احتیاج به تجربه بیشتر دارد. سایپا با ابراهیم صادقی جوان و بازیکنان جوانش، در هفته اول کامبکی رویایی را مقابل ذوب آهن رقم زد و 3 بر 2 به پیروزی رسید. آنها در هفته سوم هم با برد پرگل 4 بر 3 نساجی را از پیش رو برداشتند. سایپا در هفته دوم هم مقابل گل گهر به تساوی رسید، اما سه هفته پیاپی است که مقابل شاهین شهرداری، تراکتور و صنعت نفت شکست را تجربه می نماید. نتایجی که نشان می دهد، کم تجربگی بازیکنان جوان سایپا و البته سرمربی جوان این تیم در آن دخیل است. سایپا در چنین شرایطی باید به مصاف استقلال برود که با احتساب بازی های لیگ و جام حذفی، سه پیروزی پیاپی داشته و حالا به دنبال استفاده از این فرصت است تا به چهارمین برد پیاپی خود برسد.

استقلال در این فصل با آندره آ استراماچونی، تا به اینجای کار نتایج قابل توجهی کسب ننموده است. شاید برد مقابل گل گهر در هفته گذشته، شرایط استقلال را رو به بهبود برده است، اما دو برد دیگر آبی های پایتخت در جام حذفی رقم خورد و این تیم برای ثبات در لیگ، همچنان به کسب پیروزی احتیاج دارد. شاید مربی ایتالیایی آبی های پایتخت، این هفته بهترین فرصت را در اختیار داشته باشد تا شاگردانش را برای کسب یک پیروزی دیگر تهییج کند.

استقلال برای رساندن خود به جمع رقبا، هنوز احتیاج به پیروزی دارد و این هفته هم برای کسب پیروزی باید با چهار بازیکن غایب خود برای دومین برد در لیگ کوشش کند. سیاوش یزدانی، عارف غلامی و میلیچ به دلیل محرومیت نمی توانند در این هفته استقلال را همراهی نمایند و استراماچونی، علی دشتی را هم در اختیار باشگاه گذاشته است، اما شاید خبر خوب برای استراماچونی بازگشت شیخ دیاباته باشد. مهاجم مصدوم آبی پوشان که از این هفته می تواند تیمش را در خط حمله یاری بدهد تا بلکه مشکل استقلال در گلزنی را رفع کند. مسئله ای که در هفته های اخیر گریبان استقلال را گرفته بود و شاید با بازگشت دیاباته، بتوان به استقلال بیشتر امیدوار بود.

ذوب آهن - شهر خودرو

شاید بدبین ترین طرفدار فوتبال هم تصور این را نمی کرد، تیم علیرضا منصوریان با عملکرد خوب فصل گذشته اش، در این فصل روی دور ناکامی باشد. ذوب آهنی که خود را به مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا رسانده بود، اما ناکامی های این تیم از همان لیگ قهرمانان آسیا آغاز شد. شکست مقابل الاتحاد عربستان، حذف از لیگ قهرمانان آسیا و سپس آغاز ضعیف در لیگ و در آخرین قدم هم حذف از جام حذفی با شکست سنگین مقابل مس کرمان. ذوب آهن در لیگ شاید شکست های پیاپی یا فاجعه بار نداشته، اما مسئله این است که تیم علیرضا منصوریان در فصل جدید لیگ هنوز رنگ پیروزی را ندیده است. دو شکست در هفته اول و ششم و چهار تساوی، آمار به ثبت رسیده از ذوب آهن است. تیمی که حالا با یک جام هم خداحافظی نموده و شاید اگر شرایط آنها به همین شکل پیش برود، صبر مدیران ذوب آهن نیز به سر بیاید. تیمی که این هفته هم مقابل یکی دیگر از مدعیان بازی دارد.

تیم شهر خودرو، در دومین فصل پیاپی، آغاز خوبی در لیگ برتر داشته است. تیمی با راهنمایی یحیی گل محمدی که روی نیمکت هر تیمی نشسته، توانسته کارنامه پیروزی از خود ثبت کند. یحیی که در اولین فصل حضورش در تیم مشهدی هم پیروز به کسب سهمیه آسیایی شد، حالا باید در روزهای پر نوسان ذوب آهن، مقابل تیم سابقش قرار بگیرد. شهر خودرو که این فصل برای حضور در آسیا و البته حضور پر قدرت در لیگ و میان مدعیان، ستاره هایی را هم جذب نموده است. ستاره هایی چون مهدی رحمتی و سروش رفیعی که مسلماً می توانند در جهت پیشرفت شهر خودرو، این تیم را یاری نمایند. شهر خودرو که با 13 امتیاز در تعقیب سپاهان و تراکتور است، برای عقب نماندن از مدعیان، این هفته باید در دیدار سخت خارج از خانه مقابل ذوب آهن فقط 3 امتیاز را کسب کند، بلکه امیدوار به از دست رفتن امتیاز رقبایش باشد.

نفت تهران - شاهین شهرداری بوشهر

نفت مسجدسلیمان در این فصل کم دچار مشکل نبوده است. از مسائل زیر ساختی که اوایل فصل آنها را با استرس روبه رو نموده بود تا مسائل اقتصادی که حتی تهدید مهدی تارتار برای رفتن را به دنبال داشت. تارتار که با وجود تمام مسائل، توانسته این فصل نتایج خوبی با تیمش بگیرد. نفت مسجدسلیمان که تمام مدعیان را در این فصل متوقف نموده، در جام حذفی هم شگفتی آفرید. پیروزی مقابل شهر خودرو در مشهد و کنار زدن این تیم مدعی از جام حذفی، باعث شده همه روی نفت مسجدسلیمان حساب ویژه ای باز نمایند.

حالا آنها این هفته می توانند با فزونی خانگی مقابل شاهین شهرداری وضعیت شان را در لیگ هم سر و سامان ببخشند. البته که صندلی و امتیاز نفت مسجدسلیمان قابل تقدیر است، اما به هر حال آنها می توانند از این فرصت برای بالا کشیدن خود بهره بیشتری ببرند. نبرد خانگی با شاهین شهرداری بوشهر که شاید آنها هم به لحاظ زیرساختی و اقتصادی وضعیتی مشابه نفت مسجدسلیمان داشتند. با این تفاوت که شاهین تازه از لیگ دسته اول به لیگ برتر آمده، کم تجربه تر از نفت مسجدسلیمان است. ناکامی شاهین در نهایت جدایی توافقی ویسی را به دنبال داشت تا شاهین دومین تیمی باشد که در این فصل روی نیمکتش تغییرات ایجاد می نماید. شاهینی که حالا امیدوار است پس از وقفه ای در لیگ بابت بازی های ملی و تغییرات روی نیمکت، بتواند پرواز نموده و از قعر جدول جدا گردد.

نتایج روز نخست بازی های هفته هفتم به توضیح زیر است:

یکشنبه، 28 مهر 98

ماشین سازی تبریز2 - فولاد خوزستان 3

پارس جنوبی جم صفر - صنعت نفت آبادان صفر

پرسپولیس 2 - پیکان یک

به گزارش خبرنگاران برنامه دیدارهای باقیمانده هفته هفتم لیگ برتر فوتبال به توضیح زیر است:

دوشنبه، 29 مهر 98

نساجی مازندران - تراکتور تبریز (ساعت 15:30 - استادیوم شهید وطنی قائمشهر)

داور: موعود بنیادی فر، یاری ها: حسن ظهیری- قهرمان نجفی

یاری داوران اضافی: میثم حیدری - مجید محمدی

داور چهارم: بهمن عبداللهی، ناظر داوری: حسین نجاتی

گل گهر سیرجان - سپاهان (ساعت 16:30 - استادیوم امام علی (ع) سیرجان)

داور: جواد رحیم زاده، یاری ها: علی میرزابیگی- جلیل شعرانی

یاری داوران اضافی: سید علی میرغفاری- محمد حسین ترابیان

داور چهارم: محمد علی رضایی، ناظر داوری: نادر جعفری

سایپا- استقلال (ساعت 16:45 - استادیوم شهدای شهر قدس)

داور: اشکان خورشیدی، یاری ها: فرهاد مروجی- محمد عطایی

یاری داوران اضافی: حمید حاج ملک- محمدرضا تارخ

داور چهارم: علیرضا مرادی، ناظر داوری:علیرضا کهوری

ذوب آهن اصفهان - شهر خودرو مشهد (ساعت 16:50 - استادیوم فولادشهر اصفهان)

داور:سید وحید کاظمی، یاری ها: سعید علی نژادیان- فرهاد فرهاد پور

یاری داوران اضافی:علی صفایی- عبدالنبی پور خلف

داور چهارم: علی اکبر عظیم پور، ناظر داوری: سعید بطحایی

نفت مسجدسلیمان- شاهین شهرداری بوشهر (ساعت 17 - استادیوم شهید بهنام محمدی مسجدسلیمان)

داور: حسین زمانی، یاری ها: علیرضا ایلدروم- رحیم شاهین

یاری داوران اضافی: رضا عادل- یاسر همرنگ

داور چهارم: محمد علی پور متقی، ناظر داوری: محمد جواد تقی پور

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 13 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: miniman.ir شناسه مطلب: 513

به "لیگ برتر فوتبال، امیدواری استقلال به یکی از محصولات سایپا!، مصاف قلعه نویی با استاد و جدال پرشورهای سرخپوش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لیگ برتر فوتبال، امیدواری استقلال به یکی از محصولات سایپا!، مصاف قلعه نویی با استاد و جدال پرشورهای سرخپوش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید