فیل اسپنسر، مدیر ایکس باکس، از خرید استودیو و انحصاری ها می گوید

به گزارش مرد کوچک، در این سال های اخیر، فیل اسپنسر، رئیس بخش ایکس باکس، به خوبی توانسته خود را در دل طرفداران جا کند. اسپنسر در مدتی که به عنوان فرد اول ایکس باکس فعالیت کرده، همواره در تلاش بوده تا اکوسیستم ایکس باکس را گسترش دهد و دید عمومی به ایکس باکس را نسبت به شروع نسل هشتم بهتر کند.خرید استودیو های بیش تر، تمرکز روی گیم پس، راه اندازی سرویس ایکس کلاود و همچنین اقدام پر سر و صدای اخیر مایکروسافت با خرید بتسدا، همگی از کارهایی بوده اند که در این سال ها اجرا شده است. اکنون اسپنسر در مصاحبه جدیدش در مورد آینده سرویس هایی همچون گیم پس و احتمال آمدن آن ها روی پلتفرم های دیگر و همچنین خرید استودیو بتسدا صحبت کرده است.

فیل اسپنسر، مدیر ایکس باکس، از خرید استودیو و انحصاری ها می گوید

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

سایت Gamereactor در ابتدای مصاحبه از اسپنسر می پرسد که چرا او احساس کرد که باید تعداد استودیوهای فرست پارتی مایکروسافت را افزایش دهد و استودیوهایی جدیدی را بخرد. فیل اسپنسر در پاسخ می گوید: من این احساس یا باور را داشتم که ما در اواخر دوره ایکس باکس 360 و اوایل دوره ایکس باکس وان در زمینه بازی ها و استودیوهای فرست پارتی سرمایه گذاری کمی انجام دادیم. من می خواستم چنین کاری را انجام دهم اما قادر به انجام آن نبودم. به همین خاطر وقتی به این سمت منصوب شدم، مدلی تجاری تنظیم کردیم که در آن سرمایه گذاری روی محتوایی را که نیاز به سرمایه گذاری داشت، در اولویت قرار دادیم. البته، این ها حس و تغییرات یک شبه نبوده است. اکنون خوشحالم که با خرید زنی مکس، مجموع استودیوهای داخلی ما به 23 استودیو رسیده است.

اسپنسر هرچند از فهرست فعلی استودیوها و بازی های مایکروسافت رضایت دارد اما عقیده دارد که علیرغم وجود آثاری مثل ماینکرفت، در رابطه با بازی های کژوال و دارای رده سنی E (تقریباً 6 سال به بالا) کمی ضعف دارند و می توانند در آینده در این زمینه توجه بیش تری به عمل آورند. او در ادامه حرف های خود درباره استودیوهای فرست پارتی بیان می کند: بخواهم رک بگویم، گیم پس به گسترش خود ادامه می دهد و ما باید به همین ترتیب از این اشتراک حمایت و آن را تغذیه کنیم. بنابراین، با رشدی که شاهد آن هستیم، من انتظار دارم که در ادامه دائماً خالقان و سازندگان بیش تری را به سوی آن بیاوریم. با توجه به این سخن، به نوعی اسپنسر اعلام کرده آن ها برای حمایت از گیم پس همچنان به دنبال بررسی و خریدهای بیش تری هستند. البته این حرف را مدتی پیش ساتیا نادلا، مدیر مایکروسافت، هم اعلام کرده بود.

همچنین فیل اسپنسر در مورد یکی از پر بحث ترین سؤالات و موضوعات اخیر پیرامون مایکروسافت یعنی خرید بتسدا صحبت های تازه ای کرده است. برای بار چندم از اسپنسر در رابطه با خرید شرکت زنی مکس پرسیده شد اما او این بار درباره این قضیه به طور متفاوتی پاسخ داد: اول از همه، باید بگویم که ما هنوز زنی مکس را تصاحب نکرده ایم. در حال حاضر ما تصمیم و قصد خود را برای تصاحب و خرید زنی مکس اعلام کرده ایم. این موضوع باید روال عادی و مشخص خود را سپری کند و به صورت قانونی تصویب شود که البته در این مورد مسئله ای وجود ندارد و انتظار داریم تا اوایل 2021 قرارداد نهایی بسته شود. بااین حال، این را اکنون باید به مردم بگویم که من کنار تاد هاوارد و رابرت آلتمن ننشته ام تا برنامه های آینده بتسدا را ترسیم کنیم؛ زیرا در حال حاضر من اجازه چنین کاری را ندارم و این غیرقانونی است. این پرسش کاملاً وارد است اما سوال هایی زیادی مثل آیا این بازی انحصاری است؟ از من پرسیده می شود ولی در حال حاضر این وظیفه قانونی من در قبال زنی مکس نیست.

در ادامه این مصاحبه، از اسپنسر سؤال شد که آن ها چه قصدی برای آینده گیم پس دارند و آیا امکان دارد که گیم پس بعدها در کنسول های نینتندو و سونی منتشر شود. فیل اسپنسر درباره این موضوع به سایت Gamereactor می گوید: فکر می کنم که همه چیز درباره اولویت ها و دستیابی به بازیکنان بیش تر است. به همین خاطر، ما بعد از ایکس باکس، سراغ کامپیوترهای شخصی رفتیم زیرا بازیکنان بسیار زیادی روی کامپیوتر در سراسر جهان هستند که کنسول های ایکس باکس را ندارند و از طریق کامپیوترها می توانند به گیم پس دسترسی داشته باشند. بعد از کامپیوترها، به سراغ گوشی های همراه رفتیم چراکه یک میلیارد گوشی اندرویدی در این سیاره وجود دارد و این باعث می شود که تعداد افرادی که با گیم پس بازی می کنند به طور قابل توجهی افزایش یابد. همچنین ما در نظر داریم که روی آی او اس هم گیم پس را بیاوریم و پس از آن چیزهایی مثل تلویزیون های هوشمند وجود دارند که به سراغ آن ها برویم. این ها اولویت های ما بوده اند. من واقعاً عاشق نینتندو سوییچ و پلی استیشن هستم و فکر می کنم آن ها کار فوق العاده ای را به عنوان عضوی از این صنعت انجام داده اند. با این وجود، مطمئن نیستم که آن ها مجموعه بزرگ بعدی کاربران برای ما باشند اما می توانیم همیشه درهای گفتگو را باز بگذاریم.

اسپنسر در این صحبت ها به صورت مشخص اولویت های اصلی گیم پس یعنی ایکس باکس، کامپیوتر های شخصی و گوشی های همراه را اعلام نمود و هرچند درهای مذاکره را برای سونی و نینتندو در آینده به صورت کامل نبسته اما احتمال بسیار اندکی وجود دارد که حداقل در آینده ای نزدیک شاهد چنین چیزی باشیم. علاوه بر مایکروسافت، سونی و نینتندو هم احتمالاً علاقه ای به این تصمیم نخواهند داشت زیرا گیم پس می تواند سهم زیادی از بازار بازی های دیجیتالی آن ها را از آن خود کند و این طبق میل علاقه دو شرکت ژاپنی نخواهد بود. در نهایت اسپنسر اشاره کوتاهی هم به بازی آینده استودیو Compulsion و همین طور استودیو تازه تأسیس The Initiative کرد و اعلام نمود که برای بازی بعدی آن ها هیجان زده است.

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 4 آذر 1399 بروزرسانی: 4 آذر 1399 گردآورنده: miniman.ir شناسه مطلب: 1247

به "فیل اسپنسر، مدیر ایکس باکس، از خرید استودیو و انحصاری ها می گوید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فیل اسپنسر، مدیر ایکس باکس، از خرید استودیو و انحصاری ها می گوید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید