سیل 10هزار پل را زخمی کرد!

مدیرکل دفتر ابنیه فنی راه های سازمان راهداری بیان کرد که در سیل اخیر نزدیک به 10 هزار پل و نیز حدود 14 هزار و 500 کیلومتر از شبکه راه کشور آسیب جدی دیده اند.

سیل 10هزار پل را زخمی کرد!

شعبان خاوری در گفت وگو با خبرنگاران، با اشاره به اینکه سیل سنگینی که در اوایل فروردین ماه امسال سراسر کشور را در بر گرفت منجر به خرابی سطح وسیعی از شبکه راه و ابنیه کشور شد، به گونه ای که نزدیک به 10 هزار پل آسیب دیدند، اظهار کرد: متأسفانه بعضی از پل ها از جمله پل های ساخته شده بر رودخانه کشکان که حجم آب در اطراف آنها بسیار بالا بود تخریب شدند.

مدیرکل دفتر ابنیه فنی راه های سازمان راهداری با بیان اینکه حدود 14 تا 14 هزار و 500 کیلومتر از شبکه راه کشور آسیب جدی دیده است، گفت: از مهم ترین محورهای آسیب دیده جهت خرم آباد - پل دختر است که در حال حاضر با اقدامات شبانه روزی در حال خدمت رسانی به مردم هستیم و علاوه بر همکاران سازمان راهداری در این نقاط نمایندگان استان های مشخص نیز اعزام شدند و در حال فعالیت و بهسازی جهت برای پیشبرد فعالیت ها هستند.

شعبانی با اشاره به اینکه از 870 روستای استان لرستان برای حدود 770 روستا راه دسترسی ایجاد شده است، اعلام نمود: در خصوص سایر روستاها نیز در حال فعالیت هستیم تا بتوانیم شرایط مناسب را برای تردد مردم ایجاد کنیم.

وی با اشاره به اینکه در بخش ابنیه، پل های بزرگ روی رودخانه کشکان عمدتاً آسیب دیده اند و تقریباً به جز دو پل همه پل ها تخریب شده اند، اظهار کرد: برای اولین بار پل بزرگ گاومیشان با سازه جدید در حال مونتاژ است که با ایجاد آن ارتباط بین دو شهرستان پل دختر در لرستان و دره شهر در ایلام برقرار خواهد شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 18 تیر 1398 بروزرسانی: 26 مهر 1398 گردآورنده: miniman.ir شناسه مطلب: 180

به "سیل 10هزار پل را زخمی کرد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سیل 10هزار پل را زخمی کرد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید