فرایند عقد قرارداد تامین اجتماعی با پزشکان، تداوم تسهیلات تشویقی برای پیوستن به نسخه الکترونیک

به گزارش مرد کوچک، مدیرکل درمان غیرمستقیم سازمان تامین اجتماعی با اشاره به فرایند عقد قرارداد تامین اجتماعی با پزشکان و پیوستن آنها به طرح نسخه نویسی الکترونیک توضیحاتی ارائه کرد و گفت: تسهیلات تشویقی که در ابتدای اجرای طرح نسخه نویسی الکترونیک برای پزشکان و داروخانه ها درنظر گرفته شده بود همچنان برقرار است.

فرایند عقد قرارداد تامین اجتماعی با پزشکان، تداوم تسهیلات تشویقی برای پیوستن به نسخه الکترونیک

شهرام غفاری در گفت وگو با خبرنگاران، با بیان اینکه در حال حاضر بیش از 80 درصد نسخ به صورت الکترونیک نوشته می شوند اظهار کرد: تعدادی پزشک هستند که با تامین اجتماعی طرف قرارداد نیستند و یک دلیل، همین است.

وی اضافه نمود: هرچند به موجب قانون از اردیبهشت ماه 1401 باید تمام پزشکان نسخه الکترونیک بنویسند مگر قطعی برق، اینترنت و نظایر آن اتفاق افتاده باشد که استثنا خواهد بود.

مدیرکل درمان غیرمستقیم سازمان تامین اجتماعی با اشاره به فرایند عقد قرارداد با پزشکان گفت: این فرایند بسیار عالی و آسان است و هرپزشکی متقاضی باشد وارد سامانه شده و اقدام به درخواست عقد قرارداد می نماید که و ظرف یک هفته قرارداد با وی منعقد می گردد.

غفاری درباره اینکه همکاری پزشکان بخش خصوصی با نسخه نویسی الکترونیک چه طور بوده است؟ اظهار کرد: استقبال چندان چشمگیر نبوده است. یک دلیل این است که گروهی از پزشکان مایل نیستند با ما قرارداد ببندند؛ مشکل هم در فرایند عقد قرارداد ما نیست که بگوییم مشکل است بلکه تصور می نمایند وقتی می توانند مستقیم از بیمار پول نقد بگیرند چرا باید از بیمه با تاخیر دریافت می نمایند.

وی اضافه نمود: بنابراین لازمه برطرف این مشکل این است که بیمه ها نیز بتوانند مطالبات را در بازه زمانی تعریف شده ای پرداخت نمایند، ما بعضا دچار تاخیر می شویم که موجب عدم تمایل بعضی پزشکان برای عقد قرارداد است.

مدیرکل درمان غیرمستقیم سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه بعضی دیگر نیز از قواعد جاری ما گله مند هستند گفت: بنابراین ضروری است بیمه ها در قوانین شان بازنگری نمایند. البته از دیدگاه یک کارشناس، معتقدم آن دسته از پزشکانی که با ما قرارداد همکاری نمی بندند نباید مجاز باشند برای بیمه شدگان ما دارو تجویز نمایند. وقتی آنها خود را مقید به قرارداد نمی دانند نباید اجازه پیدا نمایند که برای بیمه هزینه تراشی نمایند.

غفاری اضافه نمود: این احتمال وجود دارد که اگر شرایط بهتر گردد در آینده از پزشکان بخواهیم که تصمیم بگیرند که یا با ما همکاری نداشته باشند و یا اگر همکاری دارند در چارچوب مشخصی باشد. ما هم باید قواعد را تسهیل و پرداخت ها را به روزتر کنیم.

وی درباره تداوم تسهیلات تشویقی که در ابتدای اجرای طرح نسخه نویسی الکترونیک برای پزشکان و داروخانه ها درنظر گرفته شده بود گفت: این تسهیلات همچنان وجود دارد و پرداخت به پزشکان و داورخانه به صورت ماهانه انجام می گردد و ما تا دهم هرماه باید هزینه نسخ الکترونیک ماه قبل را پرداخت کنیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 9 خرداد 1401 بروزرسانی: 9 خرداد 1401 گردآورنده: miniman.ir شناسه مطلب: 2025

به "فرایند عقد قرارداد تامین اجتماعی با پزشکان، تداوم تسهیلات تشویقی برای پیوستن به نسخه الکترونیک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرایند عقد قرارداد تامین اجتماعی با پزشکان، تداوم تسهیلات تشویقی برای پیوستن به نسخه الکترونیک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید