رشد 645 درصدی خروج پول از بورس

به گزارش مرد کوچک، به گزارش خبرنگاران، در هفته اخیر فرایند خروج نقدینگی حقیقی از بورس ادامه داشت و رکورد پنج روز متوالی را ثبت کرد.

رشد 645 درصدی خروج پول از بورس

در هفته اخیر بورس در شرایطی به استقبال معاملات روز شنبه رفت که روز چهارشنبه شاهد خروج 16 میلیارد تومان نقدینگی حقیقی از بازار بودیم. روز شنبه 374 میلیارد تومان نقدینگی حقیقی از بورس خارج شد و روز یکشنبه این رقم به 276 میلیارد تومان رسید. روز دوشنبه بیشترین اندازه خروج نقدینگی حقیقی هفته ثبت شد و به رقم 534 میلیارد تومان بالغ شد.

در سرانجام معاملات روز سه شنبه 59 میلیارد تومان نقدینگی حقیقی از بازار خارج شد و بورس پنجمین روز خروج پول حقیقی را پشت سر گذاشت. اما روز چهارشنبه این فرایند متوقف شد و شاهد ورود 13 میلیارد تومان پول حقیقی بودیم.

در مجموع کل هفته هزار و 230 میلیارد تومان پول حقیقی از بورس خارج شد و میانگین روزانه خروج پول حقیقی 246 میلیارد تومان بود که نسبت به هفته پیشین رشد 645 درصدی داشته است.

ورود نقدینگی حقیقی به صندوق های با عایدی ثابت

در هفته اخیر شاهد ورود پول حقیقی به صندوق های با عایدی ثابت بودیم. به استثنای روز شنبه، در 4 روز بعدی هفته خالص تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی در این صندوق ها مثبت بود.

در مجموع این هفته 145 میلیارد تومان پول حقیقی به صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله در بورس وارد شده است. به طور میانگین روزانه 29 میلیارد تومان پول حقیقی از این صندوق ها خارج شده است. بنابراین می توان گفت به طور میانه 12 درصد از پول حقیقی خارج شده از بورس روانه صندوق های با عایدی ثابت شده است.

منبع: اقتصادنیوز

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 17 دی 1400 بروزرسانی: 17 دی 1400 گردآورنده: miniman.ir شناسه مطلب: 1891

به "رشد 645 درصدی خروج پول از بورس" امتیاز دهید

1 کاربر به "رشد 645 درصدی خروج پول از بورس" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رشد 645 درصدی خروج پول از بورس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید