تداوم بارش های رگباری در تعدادی از استان ها

به گزارش مرد کوچک، مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به کاهش هشت درجه ای دما در شرق کشور، از رگبار و وزش باد شدید موقت در چهار روز آینده اطلاع داد.

تداوم بارش های رگباری در تعدادی از استان ها

به گزارش ایسنا، احد وظیفه با اشاره به این که طی امروز (اول خرداد) برای نیمه شرقی کشور و دامنه های زاگرس مرکزی شاهد رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت خواهیم بود، گفت: این شرایط به ویژه در شمال شرق و دامنه های جنوبی البرز مرکزی از شدت بیشتری برخوردار است و احتمال وقوع تگرگ در استان های خراسان رضوی، خراسان شمالی و بخش های شرقی سمنان وجود دارد.

  • استان های پربارش فردا

وی با بیان این که امروز (اول خرداد) دمای هوا در شمال شرق کشور در حدود 6 تا 8 درجه سانتی گراد کاهش می یابد، گفت: فردا (2 خرداد) به ویژه در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب شاهد رگبار و رعد و برق و وزش باد در نیمه شرقی و شمال غرب کشور خواهیم بود که در استان های کرمان، شمال خراسان رضوی، خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان از شدت بیشتری برخوردار است.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با تاکید بر این که از ظهر روز آدینه (3 خرداد) دما در شمال شرق کشور روند افزایشی می یابد، گفت: در روز آدینه برای بخش هایی از شمال غرب، البرز مرکزی و شرقی و سواحل دریای خزر بارش پراکنده و برای استان های واقع در شمال شرق کشور رگبار و رعد و برق و وزش باد پیش بینی می گردد.

به گفته وظیفه، روزهای شنبه و یکشنبه (4 و 5 خرداد) به ویژه در ساعات بعد از ظهر برای شمال غرب، دامنه های جنوبی البرز مرکزی و غربی در استان های زنجان، قزوین، البرز و تهران و دامنه های مرکزی و جنوبی زاگرس در استان های چهارمحال و بختیاری، غرب اصفهان، نیمه شمالی فارس و نیمه غربی کرمان رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقتی پیش بینی می گردد.

این کارشناس سازمان هواشناسی در ادامه گفت: از بعد از ظهر و اوایل شب امروز و فردا (اول و دوم خرداد) برای نوار شرقی بخش هایی از جنوب غرب و جنوب کشور وزش باد شدید پیش بینی می گردد که در مناطق شرقی در استان های خراسان رضوی، خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان به ویژه منطقه زابل سبب گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا خواهد شد.

وی اضافه نمود: در ساعات بعد از ظهر امروز و طی فردا (اول و دوم خرداد) غرب تنگه هرمز و شرق خلیج فارس و طی امروز دریای خزر مواج پیش بینی می گردد.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان این که امشب هوای تهران نیمه ابری و گاهی همراه با وزش باد خواهد بود، گفت: فردا (2 خرداد) هوای تهران قسمتی ابری، گاهی همراه با افزایش ابر و وزش باد خواهد بود. همچنین فردا شب بارش پراکنده برای تهران پیش بینی می گردد. بیشترین و کمترین دمای تهران در این روز به 29 و 17 درجه سانتی گراد می رسد.

وظیفه در خاتمه اظهار کرد: پس فردا (3 خرداد)، آسمان پایتخت کمی ابری تا نیمه ابری، گاهی همراه با وزش باد با بیش ترین و کم ترین دمای 30 و 17 درجه سانتی گراد پیش بینی می گردد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 3 مرداد 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: miniman.ir شناسه مطلب: 206

به "تداوم بارش های رگباری در تعدادی از استان ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تداوم بارش های رگباری در تعدادی از استان ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید