استقرار پلیس در 8 گمرک زمینی و دریایی کشور

به گزارش مرد کوچک، رئیس پلیس امنیت مالی ناجا با اشاره به تعامل سازنده سازمان بنادر و دریانوردی و نیروی انتظامی در سطح کشور گفت: براساس پیگیری های مستمر، هدفمند و توافقات انجام شده پلیس گمرک در هشت گمرک زمینی و آبی کشور مستقر شد.

استقرار پلیس در 8 گمرک زمینی و دریایی کشور

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، سردار محمدرضا مقیمی روز دوشنبه در تشریح جزئیات این خبر با اشاره به ظرفیت و نقش مؤثر بنادر در صادرات و واردات کالا در حوزه بین الملل گفت: با توجه به اینکه بنادر کشور در شرایط تحریم، در اقتصاد جهانی و داخلی نقش مهمی ایفا می نمایند، نیازمند توجه و نظارت بیشتر هستند.

وی اضافه نمود: در راستای اجرای شعار سال ناجا با عنوان با هم برای امنیت و سلامت، ایجاد همدلی، یکپارچگی و همکاری پلیس با اداره گمرک و سازمان بنادر در جهت انجام مأموریت ها و مبارزه با پدیده شوم قاچاق باعث کاهش جرایم مالی و همچنین حمایت از فراوری داخلی و در نهایت جهش فراوری خواهد شد.

رئیس پلیس امنیت مالی ناجا ادامه داد: سازمان گمرک به عنوان مرزبان مالی کشور با داشتن 150 گمرک فعال در طول سالیان گذشته تا به امروز بر ورود و خروج کالا و ارز در مبادی رسمی اعم از زمینی، هوایی و دریایی نظارت داشته و تسهیل فعالیت های سالم مالی، تجاری و پیشگیری و مقابله با قاچاق کالا و ارز را در دستور کار خود قرار داده که از سال 98 نیز با تاسیس پلیس امنیت مالی، این پلیس در قالب پلیس گمرک برای یاری در رصد و نظارت بر ورود و خروج کالا از مبادی رسمی انجام وظیفه می نماید.

سردار مقیمی اضافه نمود: با توجه به تعامل سازنده سازمان بنادر و دریانوردی و نیروی انتظامی در سطح کشور و بر اساس پیگیری های مستمر و هدفمند و توافقات اجرا شده در هفته ناجا پلیس گمرک در هشت گمرک زمینی و آبی کشور مستقر و در مجموع تعداد آن در گمرکات کشور به 19 پلیس ارتقاء یافت.

این مقام ارشد پلیس، راه اندازی پلیس گمرک را گامی مؤثر در زمینه مبارزه با قاچاق دانست و توضیح داد: با همکاری دولت، پلیس گمرک در گمرکات کشور مستقر و اکنون دست افرادی که به وسیله استفاده از منافذ گمرکی اقدام به قاچاق می کردند، کوتاه شده است و بر اساس برنامه ریزی های اجرا شده به زودی شاهد استقرار پلیس گمرک در سایر گمرکات نیز خواهیم بود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 2 آذر 1399 بروزرسانی: 2 آذر 1399 گردآورنده: miniman.ir شناسه مطلب: 1243

به "استقرار پلیس در 8 گمرک زمینی و دریایی کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استقرار پلیس در 8 گمرک زمینی و دریایی کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید