اجرای طرح توانمندسازی زنان سرپرست خانوار در حاشیه اهواز

به گزارش مرد کوچک، مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری خوزستان از اجرای طرح توانمندسازی برای 500 زن سرپرست خانوار در حاشیه اهواز اطلاع داد.

اجرای طرح توانمندسازی زنان سرپرست خانوار در حاشیه اهواز

سیده فرانک موسوی در گفت وگو با مرد کوچک ، با اشاره به فعالیت جهت توانمندسازی زنان اظهار کرد: در راستای بند ت ماده 80 قانون برنامه ششم توسعه که مستقیما به توانمندسازی زنان سرپرست خانوار، زنان بدسرست، زنان بی سرپرست و دختران بالای 40 سال می پردازد، فعالیت و طرح هایی در استان اجرا شده است.

وی اضافه نمود: در این راستا طرحی استارت زده شد که در حاشیه شهرستان اهواز به اجرا درآمد. در این طرح، ابتدا 10 تسهیل گر آموزش داده شدند و پس از آن، زنان سرپرست خانوار مناطق با یاری دفاتر تسهیل گری محلی شناسایی شدند.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری خوزستان ادامه داد: برای اجرای این طرح، 500 زن سرپرست خانوار در مناطق حاشیه ای شناسایی شدند و پس از نظرسنجی از آنها با یاری سازمان فنی و حرفه ای خوزستان، آموزش های مهارت های فنی و حرفه ای و اجتماعی به این افراد ارائه شد.

موسوی با اشاره به حمایت های صورت گرفته از این زنان، توضیح داد: به 70 زن پیروز از میان این زنان، تسهیلات کم بهره برای ایجاد اشتغال خانگی اختصاص خواهد یافت. همچنین با حضور استاندار خوزستان در نشستی از این 500 زن سرپرست خانوار تقدیر می گردد.

وی مطرح کرد: تعدادی از این زنان قابلیت ایجاد اشتغال خانگی برای خودشان و چند زن دیگر را پیدا نموده اند. این افراد را رها نمی شوند و مورد حمایت و پشتیبانی ما قرار می گیرند و اگر علاقمند باشند به گردونه اشتغال و کارآفرینی وارد می شوند یا در فعالیت های اجتماعی و فرهنگی فعال خواهند بود.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری خوزستان با اشاره به پیگیری توانمندسازی بانوان، اعلام کرد: توانمندسازی به معنای این نیست که همه این 500 زن کارآفرین شوند زیرا بعضا خود زنان علاقه ای برای وارد شدن به چرخه اشتغال ندارند اما علاقمند هستند در زندگی فردی خود از قبیل تربیت فرزندان، مهارت های همسرداری، مدیریت اقتصادی خانواده و مدیریت مصرف انرژی خانواده، توانمند باشند.

وی اضافه نمود: توانمندسازی حتما به معنی داشتن اشتغال نیست و بعضا این زنان، تنها به چنین توانمندی هایی احتیاج داشته اند. تعدادی نیز علاقمند هستند که در راستای مهارت فنی و حرفه ای خود وارد چرخه اشتغال و کارآفرینی شوند که به این افراد نیز یاری می گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 مهر 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: miniman.ir شناسه مطلب: 308

به "اجرای طرح توانمندسازی زنان سرپرست خانوار در حاشیه اهواز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اجرای طرح توانمندسازی زنان سرپرست خانوار در حاشیه اهواز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید