24 هزار دانش آموز باحمایت کمیته امداد خراسان رضوی تحصیل می نمایند

به گزارش مرد کوچک، مهدی حسین پورظهر چهارشنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد:اکنون با حمایت کمیته امداد خراسان رضوی 24 هزار و 794 دانش آموز دختر و پسر مشغول به تحصیل هستند که شامل 12 هزار و 685 نفر دختر و 12 هزار و 109 پسر می شوند.

24 هزار دانش آموز باحمایت کمیته امداد خراسان رضوی تحصیل می نمایند

وی اضافه نمود: 34 نخبه دانش آموزی نیز موردحمایت کمیته امداد استان قرار دارندو 12 هزار و 953 دانش آموز در مقطع ابتدایی و 11 هزار و 841 دانش آموز در مقطع متوسطه مشغول به تحصیل هستند.

سرپرست حوزه حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد خراسان رضوی ادامه داد:با توجه به قرار داشتن در آستانه بازگشایی مدارس با قرارگاه محرومیت زدایی سپاه ثامن الائمه (ع) تفاهم نامه مشترکی منعقد شد تا بین 35 هزار دانش آموز مددجو و نیازمند بسته تحصیلی توزیع گردد.

وی تاکید نمود: توزیع بسته های تحصیلی با اولویت مناطق محروم و مرزی انجام می گردد و ارزش هر سبد تحصیلی 36 هزار تومان و درمجموع یک میلیارد و 260 میلیون تومان هزینه گردیده است، همچنین به ازای هر دانش آموز 65 هزار تومان برای خرید کتب درسی و ملزومات تحصیلی اهدا می گردد.

حسین پور افزود: نزدیک به 25 هزار دانش آموز مددجوی تحت حمایت این نهاد و ده هزار دانش آموز نیازمند شناسایی گردیده از بسته های تحصیلی بهره مند گردیده اند و سعی گردیده است تا این بسته ها قبل از آغاز سال تحصیلی در اختیار دانش آموزان نیازمند قرار گیرد تا شاهد ترک تحصیل آن ها به دلیل عدم بضاعت مالی نباشیم.

وی حاطر نشان کرد: از دیگر حمایت های این نهاد برای دانش آموزان نیازمند تحت حمایت با رعایت اصل تکریم خانواده شامل برگزاری دوره های آموزشی، اعزام به اردوهای تشویقی و آموزشی، برگزاری مشاوره های فردی و گروهی و ارتباط با مدارس برای رسیدگی بیشتر به امور دانش آموزان و برطرف مسائل آن هاست.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 12 آذر 1397 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: miniman.ir شناسه مطلب: 34

به "24 هزار دانش آموز باحمایت کمیته امداد خراسان رضوی تحصیل می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "24 هزار دانش آموز باحمایت کمیته امداد خراسان رضوی تحصیل می نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید