کنکور در شرایط فعلی به نفع کشور نیست

به گزارش مرد کوچک، رئیس پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش با بیان اینکه کنکور جایی در سند تحول بنیادین ندارد و اگر زمینه اجرای کامل سند در مدارس فراهم گردد در آینده نزدیک شاهد حذف کنکور خواهیم بود گفت: کنکور آموزش و پرورش را از رسیدن به اهداف متعالی اش باز می دارد.

کنکور در شرایط فعلی به نفع کشور نیست

فرهاد کریمی در گفت وگو با مرد کوچک، با اشاره به انجام پژوهش هایی پیرامون کنکور سراسری و ضرورت حذف کنکور اظهار کرد: پیرامون کنکور مقالاتی فراوری و گزارش های تحلیلی در باب مضرات و اثرات سوئی که دارد انجام داده ایم.

وی اضافه کرد: البته فارغ از پژوهش های اجرا شده که مضرات کنکور را به اثبات می رساند، به سند بالادستی وزارتخانه یعنی سند تحول بنیادین دسترسی داریم که در حال اجراست که یک سند رو به جلو و آینده نگر است. کنکور جایی در سند تحول بنیادین ندارد.

رئیس پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش با بیان اینکه با توجه به موکدات اجرای سریعتر سند تحول، اگر زمینه های اجرایی کامل آن در مدارس فراهم گردد، در آینده نزدیک شاهد حذف کنکور خواهیم بود اظهار کرد: البته کنکور مدافعینی نیز در سطح کشور دارد. در سازمان سنجش و وزارت علوم مدافعین سازوکارهای کنکور دیدگاه های خود را مطرح و بر آن ایستادگی می نمایند، اما موضوع حائز اهمیت این است که در شرایط فعلی، کنکور آموزش و پرورش را از رسیدن به اهداف متعالی اش باز می دارد و این وضعیت به نفع کشور ما نیست.

کریمی اضافه کرد: طبیعی است که حذف کنکور یک موضوع سیاستی و اجرایی بوده و تابع تفاهم و اقناع طرفینی است که در موضوع کنکور نقش ایفا می نمایند و باید برای حل آن یک عزم ملی بوجود بیاید.

وی همچنین به چالش های پیش روی پژوهشگاه مطالعات اشاره نمود و گفت: چالش بزرگ ما این است که پژوهش ها جدی گرفته نمی شوند. اگر به پژوهش ها بها بدهیم تصمیمات با ضریب خطای پایین تری اتخاذ و سپس اجرا می شوند. متاسفانه برخی تصمیم گیران در حوزه های اداری جایگاهی برای پژوهش بویژه در عرصه تعلیم و تربیت قائل نیستند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 4 اسفند 1397 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: miniman.ir شناسه مطلب: 73

به "کنکور در شرایط فعلی به نفع کشور نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کنکور در شرایط فعلی به نفع کشور نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید