چین، گزارش حقوق بشری آمریکا را بی اساس خواند

به گزارش مرد کوچک، سخنگوی وزارت خارجه چین در واکنش به گزارش سالانه حقوق بشری آمریکا گفت، مثل همواره گزارش های حقوق بشری آمریکا پر از تعصبات ایدئولوژیک و اتهام زنی های بی اساس بود.

چین، گزارش حقوق بشری آمریکا را بی اساس خواند

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، دولت چین به گزارش وزارت خارجه آمریکا در گزارش سالانه حقوق بشر سال 2018 آمریکا و اتهام زنی های این کشور به چین واکنش نشان داد و این گزارش را متعصبانه و بی اساس خوانده است.

شامگاه چهارشنبه (دیشب) دولت آمریکا طبق عادت سالیان گذشته گزارشی درباره وضعیت حقوق بشر در دنیا منتشر کرد و در این گزارش کشورهای مختلف از قبیل، ایران، چین، روسیه را به نقض حقوق بشر متهم نموده است.

با تور چین سفر کنیم.

به گزارش رویترز، سخنگوی وزارت خارجه چین امروز پنجشنبه در رد این گزارش خاطرنشان کرد که گزارش های حقوق بشری سال 2018 آمریکا مثل گزارش های قبلی، پر از تعصبات ایدئولوژیک و اتهام زنی های بی اساس است.

لو کانگ که در جمع خبرنگاران در پکن صحبت می کرد، خاطرنشان کرد که دولت چین کاملا حامی حقوق بشر است و در این زمینه به پیشرفت های بسیاری دست یافته است.

سخنگوی وزارت خارجه چین با لحنی کنایه آمیز اضافه کرد: ما به ایالات متحده توصیه می کنیم به کارنامه داخلی خودش در زمینه حقوق بشر نگاه قاطعی بکند و ابتدا به مسائل داخلی خودش بپردازد.

پیش از وزات خارجه چین، شورای دولتی چین که در واقع کابینه این کشور است هم به گزارش حقوق بشری آمریکا واکنش نشان داده بود.

این شورا با معیوب و ناقص خواندن این گزارش اعلام نموده بود که اتخاذ استانداردهای دوگانه آمریکا در زمینه حقوق بشر، برای همگان روشن است.

ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 20 خرداد 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: miniman.ir شناسه مطلب: 145

به "چین، گزارش حقوق بشری آمریکا را بی اساس خواند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین، گزارش حقوق بشری آمریکا را بی اساس خواند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید