پلاسمادرمانی از فرایند درمان کرونا خارج شد

به گزارش مرد کوچک، خبرگزاری خبرنگاران- دبیر کمیته علمی کشوری کرونا با اشاره به این که کرونا هیچ گاه به اتمام نخواهد رسید، درباه حذف پلاسما درمانی از فرایند درمان کرونا مثبت ها خبر داد.

پلاسمادرمانی از فرایند درمان کرونا خارج شد

به گزارش خبرنگاران؛ خانم دکتر عاطفه عابدینی درباره نقش پلاسمادرمانی در فرایند درمان بیماران مبتلا به کرونا، گفت: در ویراش دهم شیوه نامه های درمانی کرونا که در خرداد ماه منتشر شد موضوع پلاسمادرمانی را از شیوه نامه خارج کردیم، البته دلیل این موضوع کاهش استقبال بهبود یافتگان کرونا در اهدای پلاسما نبود بلکه در کل دنیا این روش مورد سؤال قرار گرفت و نشان داد چندان نقشی در کاهش مرگ و میر نداشته است.

وی افزود: از این رو دیگر خیلی از این روش استفاده نمی شود، چون برخی اوقات عوارضش هم بیشتر از فایده اش بود. به همین دلیل از راهنمای دستورالعمل درمان کشوری کرونا خارج شده است. البته نه تنها در ایران بلکه در بسیاری کشور ها دیگر انجام نمی شود.

دبیر کمیته علمی کشوری کووید19 با تأکید بر اینکه هیچ وقت نمی توان گفت کرونا را کاملا تمام کردیم و دیگر وجود ندارد، گفت: دقیقا مانند اینکه نمی توانیم درباره آنفلوآنزا چنین صحبتی کنیم. وقتی می توان عوارض بیماری را کاهش داد و بر کنترل آن پیروز بود که هم واکسیناسیون کامل شود و هم تا زمانی که حد قابل قبولی از مردم واکسینه نشدند، رعایت شیوه نامه ها را اولویت قرار دهیم.

وی در خاتمه تأکید کرد: مهم ترین موضوع در کنترل ویروس انتقال از طریق هوا است که در محیط های بسته، شلوغ و بدون ماسک اتفاق می افتد و با رعایت این امر می توان بیماری را کنترل کرد.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 23 تیر 1400 بروزرسانی: 23 تیر 1400 گردآورنده: miniman.ir شناسه مطلب: 1676

به "پلاسمادرمانی از فرایند درمان کرونا خارج شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پلاسمادرمانی از فرایند درمان کرونا خارج شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید