واکنش آل هاشم به تجمعات اعتراضی در تبریز

به گزارش مرد کوچک، سید محمدعلی آل هاشم ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه تبریز با اشاره به ضرورت رعایت تقوای الهی گفت: تقوا بستری برای سیر از عالم طبیعت به سوی عالم ملکوت است. افرادی که نسبت به مساله تقوا در حیات دنیوی خود غافل هستند، از رسیدن به نعمت ابدیت در آخرت غافل خواهند بود.

واکنش آل هاشم به تجمعات اعتراضی در تبریز

به گزارش مهر، وی سپس در خصوص بازنشستگان اضافه کرد: تجلیل از بازنشستگان ضرورت دارد، تجلیل از بازنشستگان تجلیل از شاغل است. ادارات در مراسمات خود بازنشستگان خود را از یاد نبرند؛ آن هایی که زحمت کشیده و خدمت کرده اند.

وی به تجمع برخی از مردم تبریز در حمایت از مردم خوزستان اشاره کرد و گفت: هفته قبل تجمعی در تبریز انجام شد که در ظاهر شعار آن ها حمایت از خوزستان بود. به جوانان عرض می کنم؛ مواظب باشید تحت تأثیر رسانه های دشمن قرار نگیرید آن ها در پی ناامن سازی کشور مان هستند.

آل هاشم ادامه داد: آذربایجان اتحاد خود را با خوزستان در دوران هشت سال دفاع مقدس نشان داده است. آذربایجان خون داده و جان داده و در عمل اتحاد خود را در مرز های خوزستان با مردم صبور آن منطقه نشان داده است.

وی به قدرت نیرو های دریایی کشورمان هم اشاره کرد و گفت: حضور مقتدرانه نیروی دریایی پیام های زیادی دارد. بررسی راستا طولانی دریا نوردی که با پیمودن 13 هزار مایل دریایی در بدترین فصل سال برای دریا نوردی، رکورد عظیمی محسوب می شود؛ این امر نشان از فناوری دریایی ایران است.

امام جمعه تبریز اضافه کرد: اعزام دو شناور به روسیه تنها حضور نظامی نیست بلکه نماد برقراری پیوند راهبردی با کشور روسیه است؛ روابطی که چندان به مذاق آمریکا خوش نیامده است.

وی به سالروز قیام مشروطیت هم اشاره کرد و گفت: سالروز صدور فرمان مشروطیت است؛ انقلاب اسلامی حادثه عظیم تاریخی است، اما یقیناً اگر حادثه مشروطه نبود انقلاب اسلامی به وجود نمی آمد. مشروطیت اولین بار این فکر را به وجود آورد که مملکت متعلق به مردم است و مردم هم در اینجا حقی دارند.

منبع: فرارو
انتشار: 22 مرداد 1400 بروزرسانی: 22 مرداد 1400 گردآورنده: miniman.ir شناسه مطلب: 1728

به "واکنش آل هاشم به تجمعات اعتراضی در تبریز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش آل هاشم به تجمعات اعتراضی در تبریز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید