هراس سعودی&zwnjها از نزدیک شدن رزمندگان یمنی به شهر مارب

به گزارش مرد کوچک، به گزارش خبرنگاران، پیشروی گام به گام نیروهای ارتش، انصارالله و قبایل متحد در محور شمال غرب استان مارب (حومه شمال شرق پایگاه راهبردی ماس) با وجود درگیری های سنگین با عناصر ائتلاف سعودی ادامه دارد.

هراس سعودی&zwnjها از نزدیک شدن رزمندگان یمنی به شهر مارب

نیروهای ائتلاف سعودی که از اشغال دوباره پایگاه نظامی ماس ناامید شده اند و حملات آنها بدون نتیجه و ناکام مانده است درصدد هستند از نزدیک شدن رزمندگان یمنی به شهر مارب (مهم ترین پایگاه ریاض در مرکز یمن) جلوگیری کنند.

برای بزرگنمایی نقشه روی آن کلیک کنید

بیشترین درگیری ها در محور شمال غرب استان مارب در مرکز بخش مهم و راهبردی رغوان گزارش شده است و رزمندگان یمنی در تلاش هستند نیروهای ائتلاف را در این منطقه عقب برانند تا راه برای پیشروی به سمت شهر مارب هموارتر شد.

به گفته منابع میدانی، نیروهای یمنی در مرکز بخش رغوان تلاش می کنند مناطق اسدادس، شعفان، ابوسره، ال ناجی و … را از اشغال ائتلاف سعودی خارج و به کنترل دربیاورند؛ در حال حاضر فاصله رزمندگان از مرکز این بخش با شهر مارب حدود 40 کیلومتر است. عملیات علیه عناصر ائتلاف سعودی در بخش مدغل شتاب گرفته است و رزمندگان یمنی با انجام چند حمله از محور شمالی و شمال غربی حومه سه راه الکسارات پیروز شدند منطقه نخلا و کوه های العجوز و الفتیخه را به کنترل دربیاورند.

با پیشروی نیروهای یمنی در محور شمال شرق بخش مدغل، فشار بر نیروهای ائتلاف در جنوب بخش رغوان افزایش یافته است و فضا برای مانور و قدرت نمایی آنان محدودتر می شود و به تدریج در شبه محاصره قرار خواهند گرفت.

براساس این گزارش، با پاکسازی های صورت گرفته در روزهای گذشته حدود 95 درصد از بخش مدغل از اشغال مزدوران سعودی خارج شده است و فاصله رزمندگان از این بخش با شهر مارب به حدود 14 کیلومتر رسیده است.

از حومه غربی شهر مارب خبر می رسد، رزمندگان یمنی عملیات جدیدی را با هدف تأمین امنیت مناطق شرقی بخش صرواح آغاز کرده اند و در تلاش هستند خود را از محور کوه غبیرا و پایگاه نظامی کوفل به کوه کوفل و کوه طلعه الحمراء) برسانند.

اگر نیروهای یمنی در جریان این عملیات پیروز به عقب راندن عناصر ائتلاف شوند و این مناطق را از اشغال خارج کنند. به دروازه های غربی شهر مارب خواهند رسید؛ در حال حاضر، رزمندگان از محور شرقی بخش صرواح با شهر مارب حدود 15 کیلومتر فاصله دارند.

برای بزرگنمایی نقشه روی آن کلیک کنید

براساس آخرین آخبار به دست آمده، در جریان درگیری ها در محورهای شمال غرب و غرب استان مارب، دهها تن از نیروهای ائتلاف سعودی کشته و زخمی شدند که نام چند فرمانده میدانی از جمله سرهنگ اسماعیل المروانی و راید صالح الشبوانی در لیست کشته شدگان دیده می شود.

به گفته منابع میدانی، با تداوم پیشروی رزمندگان یمنی در بخش های رغوان و مدغل در غرب و شمال غرب استان مارب، ائتلاف سعودی سرعت خارج کردن تسلیحات سنگین نظامی را از حومه شهر مارب (پایگاه نظامی تداوین) افزایش داده است.

از سویی دیگر، حملات دقیق و مستمر روزهای گذشته یگان موشکی نیروهای مسلح یمن یکی دیگر از عوامل خروج تجهیزات نظامی سنگین از پایگاه تداوین به شمار می آید که منجر به کشته و زخمی شدن 15 افسر سعودی شد.

رزمندگان یمنی همزمان با پیشروی های میدانی، پایگاه نظامی تداوین را هدف قرار می دهند تا آخرین خط دفاعی عناصر ائتلاف شکسته شود و در نهایت راه برای پیشروی به سمت شهر مارب باز شود که آخرین و مهم ترین پایگاه سعودی ها در مرکز یمن محسوب می شود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 15 دی 1399 بروزرسانی: 15 دی 1399 گردآورنده: miniman.ir شناسه مطلب: 1335

به "هراس سعودی&zwnjها از نزدیک شدن رزمندگان یمنی به شهر مارب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هراس سعودی&zwnjها از نزدیک شدن رزمندگان یمنی به شهر مارب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید