هاشمی: کوشش می کنیم افشانی شهردار باقی بماند

به گزارش مرد کوچک، رئیس شورای شهر تهران بیان کرد که شخصا کاندیدای شهرداری تهران نمی شوم و کوشش می کنیم افشانی شهردار باقی بماند.

هاشمی: کوشش می کنیم افشانی شهردار باقی بماند

به گزارش مرد کوچک، محسن هاشمی ظهر امروز در حاشیه جلسه شورای شهر تهران با بیان اینکه تا دو هفته آینده شهردار جدید انتخاب و برای دریافت حکم به وزارت کشور معرفی می گردد، گفت: روند انتخاب شهردار جدید به گونه ای است که اعضای شورای شهر در ابتدا هر کدام پنج نفر را معرفی می نمایند و از این میان پنج نفری که بالاترین رأی را داشته باشند، برنامه های خود را در صحن علنی شورای شهر مطرح نموده و در نهایت دو نفر از این میان انتخاب شده و از بین دو نفر نیز شهردار تهران انتخاب می گردد.

وی در پاسخ به این سول که آیا خود شما نیز کاندیدا هستید؟ توضیح داد: شخصا خودم را کاندید نمی کنم اما پیش از این در مورد اینکه آیا اعضای شورای شهر می توانند کاندیدا شهرداری شوند یا نه صحبت نموده و به نتیجه رسیده بودیم و حالا در جلسه هم اندیشی فردا در مورد اینکه اعضای شورا نیز می توانند کاندیدای شهرداری شوند یا نه، صحبت خواهیم کرد، اما قبلا قرار بر این بود که کسی از اعضا از شورا خارج نگردد و در این مورد تصمیم گیری می کنیم.

رییس شورای شهر تهران با بیان اینکه شهردار تهران براساس قانون تا 24 آبان ماه در پست خود باقی می ماند و با جدیت به کار خود ادامه می دهد، اظهارکرد: امیدوارم فرآیند انتخاب شهردار به گونه ای باشد که نیازی به انتخاب سرپرست نداشته باشیم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا افشانی شانسی برای باقی ماندن در شهرداری دارد یا نه؟ گفت: طرحی با امضای 96 نماینده و با قید دو فوریت مطرح شد که یک فوریت آن به تصویب رسید و حالا به صورت عادی می تواند در کمیسیون ها آنالیز گردد ولی با توجه به اینکه طرح ها و لوایح زیادی در مجلس است، امیدواریم بتواند این موضوع آنالیز گردد. همچنین در مجلس با 50 امضاء طرحی از نوبت عادی می تواند خارج گردد و در صحن مجلس مطرح گردد که برخی نمایندگان این موضوع را پیگیری می نمایند و اگر کوشششان به نتیجه برسد، انتخاب شهردار را متوقف می کنیم.

وی اضافه نمود: کوشش می کنیم افشانی شهردار باقی بماند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 18 اسفند 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: miniman.ir شناسه مطلب: 81

به "هاشمی: کوشش می کنیم افشانی شهردار باقی بماند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هاشمی: کوشش می کنیم افشانی شهردار باقی بماند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید