نماینده دولت آمریکا در امور ایران تنبیه انضباطی می گردد

نماینده ویژه دولت آمریکا در امور ایران ممکن است به دلیل نقش آفرینی در اخراج سیاسی کارکنان وزارت خارجه آمریکا تنبیه انضباطی گردد.

نماینده دولت آمریکا در امور ایران تنبیه انضباطی می گردد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، منابع خبری شامگاه آدینه از احتمال در نظر دریافت تنبیه انضباطی برای برایان هوک، نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران خبر داده اند.

دو منبع در دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا که جزو افراد مشارکت کننده در تحقیقات از برایان هوک هستند به روزنامه دیلی بیست گفته اند دفتر بازرسی کل وزارت خارجه آمریکا در صدد است پیشنهاد در نظر دریافت تنبیه انضباطی برای این مقام آمریکایی را مطرح کند. هوک متهم است بعضی از کارکنان وزارت خارجه آمریکا را با اغراض سیاسی اخراج نموده است.

دفتر بازرسی کل وزارت خارجه آمریکا در حال رسیدگی به گزارش هایی است که طبق آن برایان هوک و سایر مقام های این وزارتخانه بعضی از کارکنان را به دلیل وفادار بودن به دولت باراک اوباما، رئیس جمهور سابق آمریکا از کار تعلیق نموده و یا تصمیماتی مشابه در مورد آنها اتخاذ نموده اند.

چندین فعال سیاسی در ماه های گذشته این ادعاها را درباره برایان هوک و بعضی دیگر از مقام های وزارت خارجه آمریکا مطرح نموده اند و دفتر بازرسی کل هم اقدام به آنالیز بعضی اسناد در این ارتباط نموده است.

دیلی بیست نوشته پیشنهاد در نظر دریافت تنبیه انضباطی برای برایان هوک در گزارش جدیدی که دفتر بازرسی کل ظرف چند هفته آینده آن را منتشر خواهد نمود مطرح خواهد شد.

هوک یکی از مقام هایی است که در دولت آمریکا وظیفه تدوین و اجرای سیاست ها در مورد ایران را بر عهده دارد.

دیلی بیست پیش از این در ماه اردیبهشت گزارش داده بود دفتر بازرسی کل در حال تحقیق از برایان هوک و 7 نفر دیگر از مقام های دولت ترامپ به دلیل رفتار نادرست با کارکنان با سابقه وزارت خارجه آمریکا است. این تحقیقات در آن موقع در مراحل نهایی بود.

دفتر بازرسی کل در چند ماه گذشته توانسته به مرحله کنونی برسد. گزارش این دفتر با آنکه هنوز 100 درصد نهایی نشده دومین بخش از مطالعه گسترده تری است که در مورد وزارت خارجه آمریکا اجرا شده است. بخش نخست این مطالعه به این نتیجه رسیده بود که مقام های وزارت خارجه آمریکا با آن دسته از کارکنانی که به ترامپ وفادار نبوده اند بدرفتاری نموده و آنها را مورد آزار و اذیت قرار داده اند. در این بخش نامی از هوک به میان نیامده است.

طرح این اتهامات علیه هوک از یک جهت ویژه هم حائز اهمیت است. او یکی از گزینه های ترامپ برای جانشینی جان بولتون است که به تازگی از سمت مشاور امنیت ملی کاخ سفید اخراج شده است. هر گونه اتهام علیه هوک یا در نظر دریافت تنبیه انضباطی برای او می تواند شانس او برای ارتقا به این سمت را کاهش دهد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: بروزرسانی: 26 مهر 1398 شناسه مطلب: 335

به "نماینده دولت آمریکا در امور ایران تنبیه انضباطی می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نماینده دولت آمریکا در امور ایران تنبیه انضباطی می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید