نبرد 2 مرورگر سرشناس با هرزنامه ها ، فایرفاکس و کروم 97 درصد پیغام های مزاحم را مسدود می نمایند

2 مرورگر سرشناس فایرفاکس و کروم 97 درصد از پیغام های مخرب و هرزنامه هایی را که پس از باز شدن سایت ها، وارد سیستم کاربران می شوند مسدود می نمایند.

نبرد 2 مرورگر سرشناس با هرزنامه ها ، فایرفاکس و کروم 97 درصد پیغام های مزاحم را مسدود می نمایند

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، یکی از اعتراضات رایج کاربران به مرورگرها، اقدامات ضعیف مرورگرها در قبال مبارزه با هرزنامه ها است و اکنون معین شده که فایرفاکس و کروم تلاشی حداکثری برای حل این مشکل در پیش گرفته اند.

نسخه تاریک موزیلا فایرفاکس یک آزمایش دو هفته ای را شروع کرد که همه درخواست های اعلان را مسدود می نماید مگر اینکه کاربر چیزی را به دلخواه از یک سایت کپی یا تایپ نموده باشد.

فراموش نکنیم که گاهی اعلان های وب سایت می تواند مفید باشد، مثلا زمانی که می خواهند تقویم مبتنی بر وب شما را به یک جلسه آینده راهنمایی نمایند یا هنگامی که یک پیغام مهم به چت مبتنی بر وب شما می رسد. اما یک آزمایش طولانی مدت موزیلا نشان داد افرادی که از نسخه بتای مرورگر فایرفاکس استفاده می نمایند، 97 درصد این درخواست ها را رد کردند.

به همین دلیل است که موزیلا و گوگل در حال تحقیق در خصوص راه های مسدود کردن درخواست های تأیید مجوز هستند. یاهوف هافمن، مهندس ارشد تیم تجزیه و تحلیل فایرفاکس در یک پست وبلاگی گفت: نسخه تاریک موزیلا فایرفاکس یک آزمایش دو هفته ای را شروع نموده است که همه درخواست های اعلان را مسدود می نماید مگر اینکه کاربر مرورگر چیزی را از وب سایت کپی یا تایپ نموده باشد. گوگل نیز به دنبال استراتژی های بسیاری برای کاهش این موضوع است، از جمله نظارت بر فعالیت افراد در وب سایت ها قبل از درخواست.

اما احتمالا توسعه دهندگان وب در خصوص این تغییرات شاد نیستند، چرا که با این اقدامات بسیاری از تبلیغات نیز مسدود شده و راه به جایی نمی برند. در سال گذشته، فایرفاکس گزینه ای برای کاربران فراهم کرد که همه درخواست های اعلان های وب را مسدود می نماید. با همه این ها هر اندازه مرورگرهایی مثل فایرفکس و کروم بیشتر روی این موارد پافشاری نمایند به نفع کاربران خواهد بود.

منبع: انتخاب
انتشار: 12 تیر 1398 بروزرسانی: 26 مهر 1398 گردآورنده: miniman.ir شناسه مطلب: 172

به "نبرد 2 مرورگر سرشناس با هرزنامه ها ، فایرفاکس و کروم 97 درصد پیغام های مزاحم را مسدود می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نبرد 2 مرورگر سرشناس با هرزنامه ها ، فایرفاکس و کروم 97 درصد پیغام های مزاحم را مسدود می نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید