ناسا رسما درخواست یاری کرد

به گزارش مرد کوچک، ناسا به صورت رسمی درخواست خود را برای فرودگرهای کوچک به منظور انجام ماموریت های رباتیک و برنامه ریزی شده در سطح ماه اظهار داشت و دور اول پیشنهادات باید تا ماه نوامبر به این سازمان ارائه گردد.

ناسا رسما درخواست یاری کرد

به گزارش مرد کوچک و به نقل از تک تایمز، ناسا برای تامین تکنولوژی و ابزار و تجهیزات لازم برای ماموریت های رباتیک در ماه، از شرکت های فناور و فضایی خصوصی یاری طلبیده است.

آژانس فضایی آمریکا(ناسا) رسما برای فرودگرهای کوچک که تا قبل از دسامبر 2021 آماده شوند، فراخوان داده است.

پذیرش درخواست ها تا 19 نوامبر باز است، اما ناسا قول برگزاری یک دوره دیگر از پذیرش پیشنهادات را در زمانی دیگر در سال آینده و سپس در فواصل منظم داده است.

این فراخوان بخشی از برنامه بازگرداندن انسان به سطح ماه در دهه 2020 میلادی است. کاری که 50 سال توسط فضاپیمای آپولو 17 انجام شد.

ناسا همچنین قصد دارد یک دروازه قمری(ایستگاه مداری) برای چرخش به دور ماه بسازد که محل اسکان فضانوردان و انجام آزمایشات و همچنین نقطه آغازی برای ماموریت های آینده به فضای عمیق باشد.

آژانس فضایی به طور خاص به دنبال ابزار و فناوری هایی است که می تواند دانش و اکتشاف را در سطح ماه پیشرفت دهد. ماموریت ایده آل ناسا شامل جمع آوری داده ها در مورد بادهای خورشیدی، جو، جریان گرما در ماه و غیره پیش از ماموریت های انسانی است.

استیو کلارک معاون اکتشاف ناسا شرح داد: استراتژی این است که این ماموریت های مقدماتی ما را برای ماموریت های پیچیده آینده مانند جستجوی منابع قابل استفاده در ماه، ایجاد شبکه های لرزه نگاری برای درک ساختار داخلی ماه و مطالعه کانی شناسی ماه و شیمی برای درک مبانی ماه آماده خواهد نمود.

ناسا همچنین امیدوار است که ابزار و تکنولوژی های منتخب، در ماموریت های آینده از جمله ماموریت های رباتیک و ماموریت انسانی در سطح مریخ مورد استفاده قرار گیرد.

طبق گزارش مطبوعات، فناوری های منتخب می توانند از سطح ماه به عنوان آزمایش برای مریخ استفاده نمایند.

برنامه خدمات تجاری قمری ناسا

ناسا پرواز این فناوری های منتخب را به وسیله برنامه خدمات تجاری قمری خود ممکن خواهد نمود. کلارک در سمپوزیوم بین المللی فضایی خصوصی و تجاری در 10 اکتبر گفت که ناسا قصد دارد اولین قرارداد را تا ماه دسامبر ببندد.

برنامه خدمات تجاری قمری ناسا در نظر دارد چندین قرارداد را طی دهه آینده به امضا برساند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 8 اسفند 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: miniman.ir شناسه مطلب: 75

به "ناسا رسما درخواست یاری کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ناسا رسما درخواست یاری کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید