مقابله ترامپ با قانونی درباره بلوکه کردن افراد در توئیتر

به گزارش مرد کوچک به نقل از انگجت، منازعه قضایی بر سر این موضوع انتها منجر به صدور حکمی قطعی در دادگاه تجدید نظر شد که بر اساس آن رئیس جمهور آمریکا نمی تواند منتقدانش را در توئیتر بلوکه کند.

مقابله ترامپ با قانونی درباره بلوکه کردن افراد در توئیتر

وزارت دادگستری آمریکا بر اساس درخواست ترامپ، درخواستی را برای دادگاه رسیدگی نماینده به این پرونده در نیویورک ارسال نموده و خواهان رسیدگی مجدد به این موضوع شده بود. استدلال این وزارت خانه آن است که سه قاضی صادر نماینده این حکم تصمیم خود را بر اساس اطلاعاتی اشتباه گرفته اند.

در مقابل این سه قاضی نظر دیگری داشته و می گویند ترامپ به طور مرتب از حساب کاربری خود در توئیتر برای صدور دستورات حکومتی استفاده می نماید که این کار نادرست است. اگر ترامپ اجازه یابد مخالفان خود در توئیتر را بلوکه کند، سایر سیاستمداران هم می توانند از رویه غلط ترامپ تبعیت نموده و از یک حساب مجازی برای انجام امور رسمی سیاسی استفاده نموده و حق مردم برای تعامل مدنی و اجتماعی و اظهارنظر در خصوص عملکردشان را سلب نموده و بدین شیوه از زیر بار مسئولیت شانه خالی نمایند.

پیش از این مقامات قضایی آمریکا حکم مشابهی در خصوص فیس بوک صادر نموده و آن را به یک مجمع عمومی تشبیه نموده بودند که نباید در آن فرایند بلوکه کردن مخالفان سیاستمداران ممکن گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 8 مهر 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: miniman.ir شناسه مطلب: 303

به "مقابله ترامپ با قانونی درباره بلوکه کردن افراد در توئیتر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقابله ترامپ با قانونی درباره بلوکه کردن افراد در توئیتر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید