عربستان به حمله انصارالله اعتراف کرد

به گزارش مرد کوچک، وزیر انرژی و نیز یک منبع در بخش نفت عربستان اذعان کردند که میدان نفتی و پالایشگاه الشیبه وابسته به غول نفتی آرامکوی عربستان هدف حملات پهپادی انصارالله قرار گرفته اما سعی کردند این حمله را محدود و کم اهمیت جلوه دهند.

عربستان به حمله انصارالله اعتراف کرد

یک منبع در بخش نفت عربستان در گفت وگو با خبرگزاری رویترز در عین حال که سعی کرد از شدت گستردگی این حمله که با 10 فروند پهپاد انجام گرفته بود، بکاهد، مدعی شد، حمله احتمالا به واسطه سه پهپاد انجام گرفته باشد و هیچ تاثیری بر فراوری نفت و عملیات حفاری در میدان نفتی و کارمندان فعال در آنجا نداشت. این حملات به آتش سوزی محدودی در میدان نفتی انجامید که فورا مهار شد.

این در حالی است که انصارالله روز شنبه اعلام نمود، با 10 پهپاد بزرگترین مخزن استراتژیک نفت سعودی ها را که تا بیش از یک میلیارد بشکه نفت فراوری می نماید هدف گرفته است.

خالد بن عبدالعزیز الفالح، وزیر انرژی عربستان نیز ضمن اذعان به وقوع حمله به یکی از تاسیسات گاز طبیعی در میدان نفتی الشیبه گفت، ساعت شش و 15 دقیقه صبح روز شنبه یکی از واحدهای تاسیسات گاز طبیعی هدف حملاتی نهاده شد که منجر به آتش سوزی در واحد مذکور شد. البته این آتش سوزی مهار شد و خسارت هایی اندکی برجای گذاشت و تلفات جانی نداشت.

وزیر انرژی و صنعت عربستان با تروریستی خواندن این عملیات ادعا کرد: فراوری نفت و صادرات عربستان از این اقدام متاثر نشد.

الفالح اضافه کرد: عربستان با شدیدترین عبارات این حملات را محکوم نموده و آن را اقدامی تروریستی و خرابکارانه می داند که در ادامه سلسله هدف گیری ها علیه نفت جهانی است نظیر هدف دریافت خط لوله های نفت عربستان و نفتکش ها در خلیج فارس.

وی این گونه ابراز عقیده کرد که این هدف گیری تاسیسات حیاتی تنها عربستان را هدف قرار نمی دهد بلکه امنیت انتقال نفت جهانی را هدف قرار داده و تهدیدی برای اقتصاد جهانی است.

وزیر انرژی عربستان ادامه داد، این حمله بار دیگر اهمیت مقابله جامعه جهانی با تمامی گروه های تروریستی را نشان می دهد.

انور قرقاش، وزیر امارات در امور خارجه نیز مدعی شد: حملات به تاسیسات الشیبه دلیل دیگری بر نادیده دریافت کوشش های سیاسی به رهبری سازمان ملل از سوی حوثی هاست.

وی بر وحدت صفوف و تقویت عملکرد دولت در مرحله آینده تاکید نمود و مدعی شد: هیچ شکی نیست که ادامه حملات حوثی ها خطری بزرگ بر توافق استکهلم است.

وزارت خارجه بحرین نیز این حمله را محکوم کرد. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 31 شهریور 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: miniman.ir شناسه مطلب: 285

به "عربستان به حمله انصارالله اعتراف کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عربستان به حمله انصارالله اعتراف کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید