ظریف: هرچه زودتر جنگ را در افغانستان انتها دهید

به گزارش مرد کوچک، تهران (پانا) - اولین دور گفتگوهای بین الافغانی تهران با سخنرانی وزیر امورخارجه ، روسای هیات های طرفین جمهوریت و طالبان و صدور یک اعلامیه 6 ماده خاتمه یافت .

ظریف: هرچه زودتر جنگ را در افغانستان انتها دهید

محمدجواد ظریف در سخنرانی خود در نشست سرانجامی گفت وگوهای بین الافغانی تهران که در محل دفتر مطالعات سیاسی و بین المللی وزار امورخارجه برگزار گردید با تشکر از هر دو هیات که در این گفت وگوها صلح و راحتی و آسودگی مردم افغانستان را اولویت گفت وگوهای خود قرار دادند اظهار کرد: شجاعت در صلح مهمتر از شجاعت در جنگ است زیرا برای صلح باید ایثار و گذشت داشت و از خواسته های حداکثری چشم پوشید و به خواسته های طرف دیگر توجه کرد خصوصا در این گفت وگوها که طرف دیگری وجود ندارد و هر دو طرف برادران هم و در جستجوی صلح و آرامش برای ملت افغانستان هستند .

وزیر امور خارجه کشورمان در ادامه اضافه کرد: ملتی که 40 سال است در رنج و زحمت است حق دارد که مخالف جنگ باشد. آن چه از شما می خواهم این است که از این فرصت بهره ببرید و هرچه زودتر جنگ را در افغانستان سرانجام دهید و برای مردم افغانستان فرصت توسعه فراهم آورید.

ظریف تاکید نمود : جمهوری اسلامی ایران همواره آماده است تا به هر صورت که مایل باشید ادامه گفت وگوهای شما را تسهیل کند.

براساس این گزارش، در نشست سرانجامی گفت وگوها قبل از سخنرانی وزیر خارجه، قانونی به نمایندگی از هیات جمهوریت و استانکزی به نمایندگی از هیات طالبان نظرات خود را درباره نشست تهران بیان داشتند که در اظهارات خود از جمع بندی طرف مقابل از گفت وگوهای صلح حمایت کردند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 30 تیر 1400 بروزرسانی: 30 تیر 1400 گردآورنده: miniman.ir شناسه مطلب: 1689

به "ظریف: هرچه زودتر جنگ را در افغانستان انتها دهید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ظریف: هرچه زودتر جنگ را در افغانستان انتها دهید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید