ظریف: عطش جنگ نیز باید همراه با بولتون برود

به گزارش مرد کوچک، وزیر امور خارجه کشورمان تأکید کرد برای آرامش دنیا باید علاوه بر سردسته جنگ طلبان (مشاور امنیت ملی آمریکا)، عطش جنگ نیز از میان برود.

ظریف: عطش جنگ نیز باید همراه با بولتون برود

به گزارش گروه بین الملل مرد کوچک، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران روز چهارشنبه در پیغامی توئیتری با انتقاد شدید از اعلام تشدید تروریسم مالی آمریکا علیه ایران تأکید کرد که عطش جنگ هم باید همراه با سردسته جنگ طلبان (جان بولتون) برود.

ظریف در این پیغام توئیتری نوشت: در حالیکه دنیا - به استثنای سه یا (حتی) دو همدست هراسان- می خواست از اخراج کارگزار سرسپرده تبهکاران گروه بی در کاخ سفید نفس راحتی بکشد، پمپئو و منوچین تشدید تروریسم مالی علیه ایران را اعلام نمودند. عطش جنگ -فشار حداکثری- هم باید همراه با سردسته جنگ طلبان برود.

وزیر امور خارجه کشورمان در توئیت دیگری نوشت: همان تیم بی که اولاً بیشترین تعداد از تروریست های یازده سپتامبر را تأمین کرد و ثانیاً آمریکا را به باتلاق های افغانستان و عراق سوق داد، اکنون به وسیله تروریسم مالی برای جنگ با ایرانیانی نقشه می کشد که وقتی ساختمان مرکز تجارت دنیای در آتش می سوخت، به احترام آن، شمع روشن کردند. تعجبی ندارد که 11 سپتامبر هنوز برای پامپئو کابوس است.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا روز گذشته با انتشار پیغامی کوتاه در توئیتر اعلام نمود که از جان بولتون مشاور امنیت ملی این کشور خواسته است که کاخ سفید را ترک کند.

جان بولتون صبح روز سه شنبه به وقت محلی نامه استعفای خود را دونالد ترامپ تحویل داد؛ نامه کوتاهی که در آن نوشته شده بود: به موجب این نامه استعفای فوری خود به عنوان دستیار رئیس جمهور در امور امنیت ملی را اعلام می دارم. از اینکه این فرصت را در اختیار من گذاشتید تا به کشورم خدمت کنم ممنونم.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 25 مهر 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: miniman.ir شناسه مطلب: 365

به "ظریف: عطش جنگ نیز باید همراه با بولتون برود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ظریف: عطش جنگ نیز باید همراه با بولتون برود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید