طرح موضوعات فرابرجامی کمکی به حفظ برجام نمی کند

به گزارش مرد کوچک، سخنگوی وزارت خارجه در واکنش به اظهارات رئیس جمهور فرانسه در دیدار با همتای آمریکایی اش تاکید کرد: طرح موضوعات فرابرجامی، نه تنها کمکی به حفظ برجام نمی کند، بلکه زمینه بی اعتمادی بیشتر بین طرف های باقی مانده برجام را فراهم می سازد.

طرح موضوعات فرابرجامی کمکی به حفظ برجام نمی کند

به گزارش اداره کل اطلاع رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه، سید عباس موسوی در واکنش به اظهارات رئیس جمهور فرانسه در دیدار با همتای آمریکایی خود گفت: طرف های اروپایی تاکنون به رغم برخی سخنان و بیانیه های سیاسی، در عمل به تعهدات خود ذیل برجام و تعهدات بعد از خروج غیرقانونی آمریکا از برجام ناتوان بوده و نتوانسته اند زمینه انتفاع کامل کشورمان را طبق این توافق چندجانبه فراهم کنند.

وی ادامه داد: در این شرایط، آنها با طرح موضوعات فرابرجامی، نه تنها کمکی به حفظ برجام نمی کنند، بلکه زمینه بی اعتمادی بیشتر بین طرف های باقی مانده برجام را فراهم و آمریکا را به هدف خود در خروج غیرقانونی از برجام که چیزی جز فروپاشی آن نبود، نزدیک تر می کنند.

سخنگوی وزارت امور خارجه ادعاهای تکراری، بدون پشتوانه و متناقض رئیس جمهور آمریکا در این دیدار را فاقد ارزش خواند و شایسته واکنش تازه ندانست.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 8 مرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: miniman.ir شناسه مطلب: 216

به "طرح موضوعات فرابرجامی کمکی به حفظ برجام نمی کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح موضوعات فرابرجامی کمکی به حفظ برجام نمی کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید