زمین ساخت 81 هزار واحد مسکن ملی واگذار شد

به گزارش مرد کوچک، تهران (پانا) - وزیر راه و شهرسازی از واگذاری زمین 81 هزار واحد مسکونی به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی برای احداث مسکن ملی اطلاع داد.

زمین ساخت 81 هزار واحد مسکن ملی واگذار شد

جهت دریافت خدمات پتینه چیست با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

به گزارش وزارت راه و شهرسازی محمد اسلامی با اشاره به اینکه احداث 100 هزار واحد مسکن برای بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در طرح اقدامی ملی فراوری و عرضه مسکن پیش بینی شده است، بیان داشت: تا به امروز زمین 81 هزار واحد مسکونی در اختیار این بنیاد قرار گرفته است.

وی با اشاره به میزان متقاضیان تحت پوشش بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، گفت: 56 هزار متقاضی واجد شرایط ثبت نام نموده و پول واریز نموده اند. در فرآیند معین تکلیف و تحویل پروژه به مردم، نیازمند آن هستیم که مردم آورده خود را به 40 میلیون تومان برسانند که بتوانند به پروژه ها متصل شوند و کار در یک روال طبیعی قرار بگیرد.

اسلامی ادامه داد: نکته حائز اهمیت در این فاز برای ما این بوده که زمین را متناسب با برنامه تامین کنیم. با تمهیداتی که در نظر گرفته شده است، واگذاری زمین برای ساخت 100 هزار و احد مسکونی پیش بینی شده است.

وی ادامه داد: در برخی از شهرها کسانی که طرف قرارداشان بنیاد مسکن است، قسط دوم را نیز واریز نموده اند و در برخی از شهرها هنوز آورده اول خود را نیز تکمیل ننموده اند. ما امیدوار هستیم که مردم تامین آورده خود را تسریع نمایند که پروژه با سرعت مطلوب پیش برود.

سهمیه بنیاد در اجرای طرح اقدام ملی مسکن 138 هزار واحد مسکونی در شهرهای زیر و بالای 100 هزار نفر جمعیت است.

تازه ترین آمار حاکی از افتتاح حساب 51 هزار و 697 واحد دارد که از این تعداد 46 هزار و 391 مورد، وجوه اولیه خود را که 40 میلیون تومان بوده، واریز نموده اند.

جواد حق شناس معاون مسکن شهری بنیاد مسکن پیش تر گفته بود: به رغم کوشش های اجرا شده، زمین حدود 9 هزار نفری که واریز وجه نموده اند تامین نشده است. در نتیجه پروژه هایی که زمین آنها تامین شده 37 هزار و 651 واحد است. از این تعداد، حدود 60 درصد که معادل 22 هزار و 414 واحد است توسط بنیاد مسکن، هفت هزار و 728 مورد به شکل گروهی، 5 هزار و 929 مورد به شکل انفرادی و 980 واحد توسط انبوه سازان احداث خواهد شد.

در پروژه هایی که شروع شده اند تا به امروز 6 هزار و 186 واحد حدود 7 درصد پیشرفت فیزیکی دارد، اما پیشرفت عملیاتی آنها بیشتر است. مقدمات انجام کار این پروژه ها از جمله دریافت پروانه، تهیه طرح، ثبت بانک و قرارداد بانک اجرا شده است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 3 خرداد 1400 بروزرسانی: 3 خرداد 1400 گردآورنده: miniman.ir شناسه مطلب: 1595

به "زمین ساخت 81 هزار واحد مسکن ملی واگذار شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زمین ساخت 81 هزار واحد مسکن ملی واگذار شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید