رضا لایق: در چندماه اخیر تیم های کشتی ایران هفت بار قهرمان دنیا و آسیا گردیده اند

به گزارش مرد کوچک، رضا لایق، دبیر فدراسیون کشتی گفت: به لطف خدا در چند ماه اخیر تیم های کشتی آزاد و فرنگی کشورمان در رده های سنی نوجوانان و جوانان در رقابت های جهانی و آسیایی، هفت بار قهرمان گردیده اند و تیم جوانان آزاد نیز جزو سه تیم برتر جهان نهاده شد.

رضا لایق: در چندماه اخیر تیم های کشتی ایران هفت بار قهرمان دنیا و آسیا گردیده اند

به گزارش مرد کوچک، رضا لایق در گفت وگو با روابط عمومی فدراسیون کشتی با بیان این مطلب اضافه نمود: امیدوارم به لطف خدا و با حمایت مردم عزیز، این نفرات در آینده در تیم های ملی بزرگسالان بتوانند، برای کشتی ایران در رقابت های مهم و اصلی افتخارآفرین باشند.

وی با قدردانی از سرمربی، کادر فنی و مدیریتی تیم جوانان فرنگی ادامه داد: از عملکرد و نتایج کسب گردیده توسط تیم ملی کشتی فرنگی جوانان در رقابت های جهانی اسلواکی راضی هستیم و این موضوع نشان می دهد که برنامه ریزی های انجام گردیده طی چند سال گذشته، مانند برگزاری مسابقات بین المللی با کیفیت فنی و اجرایی در داخل کشور، اعزام ها، اردوها، برنامه های تمرینی و همچنین اجرای فرآیند انتخابی تیم های ملی که در شناسایی استعدادها و رشد و پرورش آن ها نقش ویژه ای داشته، به همراه کوشش ویژه و مهارت آماده سازی تیم از سوی کادر فنی در زمینه کسب این موفقیت آن هم 4 مدال طلا موثر بوده است.

رضا لایق توضیح داد: با توجه به اینکه این توجه در رده های سنی نونهالان و خردسالان هم به درستی دنبال می گردد، در نهایت امیدواریم این چرخه، تیم کشتی فرنگی بزرگسالان را در سال های آینده به نحو مطلوبی مورد حمایت و تقویت قرار بدهد.

رضا لایق اظهار داشت: در مورد تیم ملی کشتی آزاد جوانان نیز ارزیابی اولیه ما این بود که این تیم در بعضی اوزان ضعف هایی دارد. البته به لطف خدا جوانان آزادکار از کورس قهرمانی جا نماندند و جزو سه تیم قرار گرفتند. اما عملکرد فنی برخی کشتی گیران که انتظار بیشتری از آن ها داشتیم، رضایت بخش نبود که حتما امیر توکلیان مدیر تیم های ملی کشتی آزاد گزارش خود را در زمینه عملکرد فنی کشتی گیران، کادر فنی و بطور کلی عملکرد تیم به شورای فنی ارائه می دهد تا در نهایت نقاط ضعف آنالیز و در صورت لزوم تصمیم گیری گردد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 30 دی 1397 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: miniman.ir شناسه مطلب: 52

به "رضا لایق: در چندماه اخیر تیم های کشتی ایران هفت بار قهرمان دنیا و آسیا گردیده اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رضا لایق: در چندماه اخیر تیم های کشتی ایران هفت بار قهرمان دنیا و آسیا گردیده اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید