علت درگیری شدید دو سرمربی لیگ فزونی چه بود؟

به گزارش مرد کوچک، نبرد تیم های فوتبال لیورپول و آرسنال در هفته دوازدهم لیگ برتر انگلیس، نه فقط روی زمین چمن استادیوم آنفیلد بلکه بیرون از آن هم تماشایی بود. در حاشیه این بازی که با پیروزی قاطع و 4 بر صفر لیورپول میزبان به سرانجام رسید، میکل آرتتا سرمربی اسپانیایی آرسنال با یورگن کلوپ سرمربی لیورپول دچار درگیری لفظی شدید شد طوری که اعضای کادر فنی دو تیم و داور چهارم مجبور به مداخله برای جدا کردن این دو از یکدیگر شدند.

علت درگیری شدید دو سرمربی لیگ فزونی چه بود؟

این درگیری در نتیجه اعتراض آرتتا به حرکت سادیو مانه مهاجم سنگالی لیورپول روی تاکه هیرو تومیاسو بازیکن ژاپنی آرسنال بود. سرمربی اسپانیایی عقیده داشت که مانه هنگام پرش برای زدن یک ضربه سر، با آرنجش ضربه ای به بازیکن آرسنال زد که باعث شد او در شرایطی نامتعادل روی زمین فرود بیاید. آرتتا با تماشا این صحنه به سمت داور چهارم رفت تا اعتراض کند و کلوپ هم با تماشا این صحنه از محوطه فنی خود خارج شد و فریاد های بلندی بر سر همتای اسپانیایی اش زد. آرتتا هم ترجیح داد که ادامه خشمش را بر سر کلوپ خالی کند و با ژستی تهاجمی و پرخاشگرانه به سوی مربی آلمانی لیورپی ها رفت. در نهایت هم داور مسابقه، مایکل اولیور هر دو مربی را به خاطر رفتارهای شان با کارت زرد جریمه کرد.

کلوپ درباره این ماجرا گفت: قرار نبود اینطور گردد. اتفاقی که افتاد این بود که سادیو مانه برای زدن یک ضربه سر بدون مزاحمت به هوا پرید، هیچ کسی هم خطا نکرد و هر دو بازیکن از جای خود بلند شدند. به نظر من صحنه خیلی واضح تر از آن بود که نتوان تشخیص داد اتفاقی نیفتاده است. خب مانه یک بازیکن فیزیکی است و از این اتفاقات در فوتبال زیاد رخ می دهد و شما نمی توانید بابت آن چنین واکنش نشان دهید.

سرمربی آلمان لیورپولی ها درباره درگیری اش با آرتتا هم گفت: وقتی آنها از روی نیمکت بلند می شوند، نمی گردد که شما هیمنطوری یکجا بنشینید و هیچ چیزی نگویید.

از قضا اولین گل لیورپول 7 دقیقه بعد از درگیری کلوپ و آرتتا به وسیله سادیو مانه به ثبت رسید. کلوپ هم که منتظر فرصتی برای تلافی کردن حرکت آرتتا بود، پس از این گل دستهایش را کنار گوش های خود برد.

در همین حال میکل آرتتا اظهار داشت که درگیری لفظی آش با کلوپ در انتها بازی، انتها یافته است و به همتای آلمانی خود هم بابت کسب پیروزی تبریک گفت: کلوپ داشت از تیمش دفاع می کرد و من هم از تیم خودم. همین. این چیزها مهم نیستند. بله من بعد از بازی با کلوپ صحبت کردم و به او به خاطر پیروزی تیمش تبریک گفت. اتفاقاتی که در زمین بازی رخ می دهد همانجا می ماند.

منبع: فرارو
انتشار: 13 دی 1400 بروزرسانی: 13 دی 1400 گردآورنده: miniman.ir شناسه مطلب: 1886

به "علت درگیری شدید دو سرمربی لیگ فزونی چه بود؟" امتیاز دهید

1 کاربر به "علت درگیری شدید دو سرمربی لیگ فزونی چه بود؟" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علت درگیری شدید دو سرمربی لیگ فزونی چه بود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید