خوداظهاری دستگاه های استخراج رمزارز تمدید نمی گردد

به گزارش مرد کوچک، خبرگزاری خبرنگاران- معاون طرح و برنامه وزارت صمت، آخرین مهلت خوداظهاری دستگاه های استخراج رمزارز را 5 بهمن بیان کرد و گفت: مهلت یک ماهه اعلام شده، قابل تمدید نیست.

خوداظهاری دستگاه های استخراج رمزارز تمدید نمی گردد

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران از وزارت صمت، آقای سعید زرندی در جلسه کارگروه سرمایه گذاری افزود: براساس بند 1 مصوبه هیئت وزیران و همچنین ماده 6 آیین نامه اجرایی ابلاغی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز، فرآیند خوداظهاری و پرداخت حقوق و عوارض دولتی پس از سرانجام مهلت یک ماهه، تاریخ قابل تمدید نیست.

وی افزود: در اجرای تصویب نامه هیئت وزیران در مورد لزوم مشخص تکلیف شرایط دستگاه های (ماینرهای) موجود در کشور، از تاریخ 99/10/5 به همه دارندگان دستگاه های مذکور به مدت یک ماه فرصت داده شده تا نسبت به ثبت مشخصات هویتی، تعداد، نوع و مدل دستگاه های ماینر خود و نیز پرداخت حقوق و عوارض دولتی به وسیله لینک خوداظهاری دستگاه های استخراج رمزارز مندرج در سامانه بهین یاب اقدام نمایند.

زرندی گفت: پس از پرداخت حقوق و عوارض دولتی، گواهی با شماره شناسه تعیین و یکتا که شامل مشخصات فنی و مدل دستگاه ها است در سامانه ایجاد و توسط متقاضی قابل دریافت است و دستگاه های نظارتی، قضایی و سایر ذینفعان، امکان صحه گذاری اطلاعات گواهی را با درج شناسه یکتای گواهی به وسیله زبانه استعلام گواهی در صفحه اصلی سامانه بهین یاب خواهند داشت.

وی افزود تا به امروز 1156 متقاضی درخواست خوداظهاری را در سامانه ثبت نموده اند و 240 متقاضی نیز پیروز به پرداخت حقوق و عوارض دولتی شده اند و با توجه به محدودیت های زمانی، پیش بینی می گردد این تعداد به سرعت افزایش یابد.

بنا بر این گزارش، با توجه به ممنوعیت به کارگیری و نگهداری دستگاه های ماینر در مراکز فاقد مجوز دارندگان این دستگاه های می توانند حداکثر تا تاریخ 99/12/5 نسبت به مشخص تکلیف دستگاه های خود به یکی از روش های زیر اقدام نمایند:

روش اول: دریافت جوازتأسیس برای فعالیت استخراج رمزارز در سامانه بهین یاب و استفاده از دستگاه ها در محل های مجاز پس از اخذ پروانه بهره برداری در داخل کشور و یا مناطق آزاد و ویژه مالی

روش دوم: امکان واگذاری دستگاه ها به افراد دارای مجوز در سامانه و بارگذاری مستندات مربوط در سامانه

روش سوم: صادرات دستگاه ها به خارج از کشور و بارگذاری اسناد و مستندات مربوط در سامانه

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 15 بهمن 1399 بروزرسانی: 15 بهمن 1399 گردآورنده: miniman.ir شناسه مطلب: 1387

به "خوداظهاری دستگاه های استخراج رمزارز تمدید نمی گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خوداظهاری دستگاه های استخراج رمزارز تمدید نمی گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید