خواسته جدید قانونگذاران ارشد آمریکایی از ترامپ علیه ایران

به گزارش مرد کوچک، قانونگذاران ارشد حزب جمهوری خواه دولت دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا را تحت فشار قرار داده اند تا از کوشش های خود برای تمدید تحریم های تسلیحاتی علیه ایران دست کشیده و به جای آن روی بازگرداندن همه تحریم های سازمان ملل متمرکز گردد.

خواسته جدید قانونگذاران ارشد آمریکایی از ترامپ علیه ایران

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل در آمریکا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی آمریکا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی آمریکا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های آمریکا انتخاب کنید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از فارس، پایگاه واشنگتن فری بیکن، از رسانه های نزدیک به جریان نومحافظه کار آمریکا نوشته نماینده های جمهوری خواه آمریکا در کنگره امیدی به جدال دیپلماتیک آمریکا در شورای امنیت برای تمدید تحریم های تسلیحاتی علیه ایران ندارند و به همین جهت از دولت ترامپ خواسته اند از مکانیسم موسوم به بازگشت اتوماتیک تحریم ها برای احیای تمامی تحریم های سازمان ملل علیه ایران استفاده کند.

دولت ترامپ پیشتر گفته در صورتی که در تمدید تحریم های تسلیحاتی علیه ایران پیروز نگردد میخواهد از یکی از بندهای برجام که با نام هایی مانند مکانیسم ماشه، ساز و کار حل و فصل اختلاف یا ساز و کار بازگشت اتوماتیک تحریم ها شناخته می گردد برای بازگرداندن تحریم های بین المللی علیه ایران استفاده کند.

با این حال کارشناسان می گویند آمریکا از آن جهت که اردیبهشت ماه سال 1397 از برجام خارج شده جزو طرف های مشارکت نماینده در برجام نیست و نمی تواند از بندهای این توافق برای تمدید تحریم ها علیه ایران استفاده کند.

از طرف دیگر، مقام های دولت آمریکا ادعا می نمایند واشنگتن با خروج از برجام این توافق را نقض نکرده و هنوز یکی از طرف های مشارکت نماینده در آن محسوب می گردد.

جو ویلسن، رئیس کارگروه امنیت ملی و امور خارجی در کمیته مطالعاتی حزب جمهوری خواه به واشنگتن فری بیکن گفت همتایان او از دولت می خواهند فوراً مکانیسم بازگشت اتوماتیک تحریم ها را شروع نمایند. او گفته حال که روسیه و چین، به عنوان دو عضو دارای حق وتو در شورای امنیت با تمدید تحریم های تسلیحاتی علیه ایران مخالف هستند ساز و کار بازگشت اتوماتیک تحریم ها تنها روش جلوگیری از تجارت تسلیحاتی ایران است.

ویلسون گفت: ایالات متحده باید از حق قانونی خود در قوانین بین الملل برای احیای تحریم ها علیه ایران استفاده کند.

وی اضافه نمود: بازگشت همه تحریم های سازمان ملل علیه ایران، تنها روش نگه داشتن تحریم های تسلیحاتی علیه ایران است.

واشنگتن فری بیکن به نقل از چند منبع که اشاره ای به نام آنها نکرده نوشته ویلسون در این موضع گیری تنها نیست و شمار زیادی از قانونگذاران جمهوری خواه در محافل خصوصی از دولت ترامپ خواسته اند از همین روش برای حفظ تحریم های تسلیحاتی علیه ایران استفاده کند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 12 مهر 1399 بروزرسانی: 12 مهر 1399 گردآورنده: miniman.ir شناسه مطلب: 1139

به "خواسته جدید قانونگذاران ارشد آمریکایی از ترامپ علیه ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خواسته جدید قانونگذاران ارشد آمریکایی از ترامپ علیه ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید