خلیل زاد:حمایت آمریکااز کابل بعد از توافق با طالبان هم ادامه دارد

به گزارش مرد کوچک به نقل از بی بی سی، زلمای خلیل زاد نماینده ویژه آمریکا در افغانستان ادعا کرد که حمایت کشورش از نیروهای امنیتی افغان بعد از هر توافقی با گروه طالبان ادامه خواهد یافت!

خلیل زاد:حمایت آمریکااز کابل بعد از توافق با طالبان هم ادامه دارد

خبرگزاری رویترز به نقل از منابعی از گروه طالبان گزارش داده بود که جنگ این گروه با دولت مورد حمایت آمریکا بعد از توافق صلح با آمریکا خاتمه نخواهد یافت و قطع حمایت آمریکا از نیروهای امنیتی افغانستان بخشی از توافق است.

در این خبر از دو فرمانده طالبان نقل شده بود که گفته بودند: طالبان به جنگ علیه دولت افغانستان و دریافت قدرت با زور ادامه خواهد داد.

بر اساس اعلام بی بی سی، خلیل زاد این خبر را تکذیب کرد و در صفحه رسمی توییتر خود نوشت: گزارش رویترز به نقل از دو فرمانده طالبان که نامش ذکر نشده، مبنی بر قطع حمایت آمریکا از نیروهای امنیتی افغانستان بعد از توافق با طالبان، حقیقت ندارد.

نماینده ویژه آمریکا در افغانستان ادعا کرد: اجازه بدهید که به صورت واضح بگویم که ما از نیروهای افغانستان اکنون و بعد از هر توافقی با گروه طالبان حمایت خواهیم کرد.

این در حالیست که دور نهم نشست طالبان و آمریکا درباره صلح در افغانستان در شهر دوحه پایتخت قطر با گذشت روز همچنان ادامه دارد. گفته می گردد که اکنون بحث بر سر ترکیب هیأت افغانستان در نشست بین الافغانی است.

لازم به ذکر است، از زمان اغاز اشغال افغانستان توسط آمریکا و ناتو در سال 2001 میلادی تا کنون تعداد زیادی از غیرنظامیان در افغانستان در حملات به اصطلاح اشتباه اشغالگران جان خود را از دست داده اند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 4 مهر 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: miniman.ir شناسه مطلب: 295

به "خلیل زاد:حمایت آمریکااز کابل بعد از توافق با طالبان هم ادامه دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خلیل زاد:حمایت آمریکااز کابل بعد از توافق با طالبان هم ادامه دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید