خبرنگاران پیامدهای بحران کرونا؛ آلمان با رکود جدی روبرو می گردد

به گزارش مرد کوچک، تهران- خبرنگاران- کارشناسان مالی پیش بینی می نمایند با توجه به پیامدهای گسترده همه گیری ویروس کرونا در دنیا و به ویژه اروپا، اقتصاد آلمان در دوران پس از کرونا با رکود جدی روبرو خواهد شد.

خبرنگاران پیامدهای بحران کرونا؛ آلمان با رکود جدی روبرو می گردد

با تور آلمان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید و از شهرهای برلین، هانوفرو، فرانکفورت و مونیخ دیدن کنید.

به گزارش خبرگزاری د. پ. آ. آلمان، برآورد ها در خصوص آینده اقتصاد دنیا و اروپا پس از فروکش کردن بحران همه گیری کرونا، از چشم انداز منفی برای اقتصادهای عظیم دنیا حکایت دارد.

طبق محاسبات پنج موسسه پژوهشی اقتصادی مهم در آلمان، داده های موجود نشان می دهد این کشور در آینده نزدیک با رکود اقتصادی جدی روبرو خواهد شد.

گزارش هایی که امروز (چهارشنبه) در مونیخ منتشر شد پیش بینی می نمایند فراوری ناخالص داخلی این کشور در امسال میلادی حدود 4.2 درصد کاهش یابد که این رقم کمترین میزان از زمان جنگ دنیای دوم و دو برابر سه ماهه نخست دوره بحران اقتصادی در سال 2009 به شمار می رود.

این موسسه های پژوهشی انتظار دارند در سه ماهه اول سال 2020، فراوری ناخالص داخلی آلمان در مقایسه با مدت مشابه سال قبل با 1.9 درصد کاهش روبرو گردد.

در همین حال با توجه به تعطیلی های گسترده واحدهای تجاری و اقتصادی، این میزان در سه ماهه دوم امسال تا 9.8 درصد کاهش می یابد. این میزان، بیشترین کاهش در آلمان از زمان شروع محاسبات سه ماهه در سال 1970 خواهد بود.

طبق این پیش بینی ها شاغلین و فعالان بازار کار به شدت از این اوضاع متاثر می شوند و طی آن در این سال از میزان دستمزدها، درآمدهای حاصل از کار و دارایی های خوداشتغالی کاسته می گردد.

تیمو وولمرشویزر کارشناس اقتصادی موسسه IFC در این رابطه می گوید: در راس تمام اینها نرخ بیکاری امسال به 5.9 درصد می رسد و شمار کارگران نیمه وقت به 2.4 میلیون نفر افزایش می یابد. در مجموع به طور میانگین شمار بیکاران در مقایسه با سال گذشته از یک چهارم میلیون به 2.5 میلیون نفر می رسد.

در پی افزایش بیکاری، دولت ناچار به پرداخت های بیشتر به اقشار آسیب پذیر می گردد. در این میان کاهش بهای نفت ممکن است مانع افزایش قیمت ها در بازار مصرف گردد.

ارقام اعلام شده از سوی موسسات پژوهشی اقتصاد در آلمان فراتر از پیش بینی هایی است که در خاتمه ماه مارس (اوایل فروردین) اعلام شده بود. مشاوران دولت فدرال پیش بینی نموده بودند که محتمل ترین سناریو در حال حاضر تعطیلی پنج هفته ای و مرحله بهبودی کوتاه پس از آن است. در این حالت، طبق پیش بینی ها فراوری ناخالص داخلی آلمان 2.8 درصد کاهش و سپس در سال بعد دوباره 3.7 درصد افزایش می یافت.

آلمان چند هفته است که در حالت تعطیلی سراسری مجازی قرار گرفته است. مدارس، مغازه ها، رستوران ها، امکانات ورزشی و سایر مشاغل غیر ضروری تعطیل شده اند و بسیاری از شرکت ها فراوری را متوقف نموده اند تا به کند شدن شیوع بیماری یاری نمایند.

به گفته وولمرشویزر بعید نیست که این تعطیلی بیش از حد انتظار طول کشیده و موجب توقف کامل فراوریات گردد. وی می گوید: در این سناریو رکود عمیق تر و بهبودی شرایط کندتر می گردد. همچنین جلوگیری از ورشکستگی مشاغل برای دولت دشوارتر خواهد بود.

بر این اساس موسسه هایی که پیش بینی های آنها اساس برنامه های اقتصادی دولت آلمان را تشکیل می دهد اعلام نموده اند همه گیری ویروس کرونا باعث رکود عمیق در این کشور می گردد. آنها تاکید نموده اند که خطر قابل توجهی برای اقتصاد در پیش بینی های آنها دیده می گردد.

منبع: ایرنا
انتشار: 31 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: miniman.ir شناسه مطلب: 897

به "خبرنگاران پیامدهای بحران کرونا؛ آلمان با رکود جدی روبرو می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران پیامدهای بحران کرونا؛ آلمان با رکود جدی روبرو می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید