خبرنگاران حکمتیار: ناتو در افغانستان شکست خورده است

به گزارش مرد کوچک، تهران- خبرنگاران- رهبر حزب اسلامی افغانستان روز جمعه گفت که سازمان اتلانتیک شمالی ناتو در افغانستان شکست خورده است و جنگ پس از چهل سال هنوز هم ادامه دارد.

خبرنگاران حکمتیار: ناتو در افغانستان شکست خورده است

به گزارش خبرنگاران از شبکه طلوع نیوز، گلبدین حکمتیار در مراسم چهلمین سالگرد حمله نیروهای شوروی به افغانستان با اشاره به ادامه جنگ در افغانستان و فرایند مذاکرات صلح در دوحه گفت: پیامد حضور نداشتن نمایندگان حکومت و جناح های دیگر در مذاکرات دوحه ادامۀ جنگ در کشور خواهد بود.

وی افزود: اگر تدابیر جدی و خاص اتخاذ نشود شاید عواقب معاهده دوحه شبیه معاهده ژنو و ادامه جنگ باشد.

دیگر مقامات شرکت کننده در سالگرد حمله شوروی به افغانستان اعلام کردند که موانع در برابر صلح باید برداشته شود و خشونت ها در کشور کاهش یابد.

فضل هادی وزین استاد دانشگاه گفت: خواهان تجدید نظر در فرایند مصالحه بین الافغانی و به نتیجه رسیدن هرچه زودتر این مذاکرات و صلح پایداری که در آن همه احزاب، شخصیت ها و طرفین مطرح در جنگ و صلح افغانستان حضور داشته باشند، هستیم.

در همین حال حامد کرزی رئیس جمهوری پیشین افغانستان در گفت وگو با وبسایت عرب نیوز، از پیامدهای منفی خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان پیش از توافق صلح میان حکومت و طالبان هشدار داده و گفت که چنین خروجی، بی ثباتی بیشتر را در پی خواهد داشت.

منبع: ایرنا
انتشار: 11 بهمن 1399 بروزرسانی: 11 بهمن 1399 گردآورنده: miniman.ir شناسه مطلب: 1376

به "خبرنگاران حکمتیار: ناتو در افغانستان شکست خورده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران حکمتیار: ناتو در افغانستان شکست خورده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید