حزب چپ آلمان: لغو تحریم های اروپا علیه روسیه تنها راه اعتماد سازی است

به گزارش مرد کوچک، حزب چپ آلمان با تاکید بر لزوم مذاکرات فشرده با روسیه، لغو تحریم ها علیه مسکو را تنها راه اعتماد سازی با این کشور دانست.

حزب چپ آلمان: لغو تحریم های اروپا علیه روسیه تنها راه اعتماد سازی است

با تور آلمان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید و از شهرهای برلین، هانوفرو، فرانکفورت و مونیخ دیدن کنید.

به گزارش گروه بین المل مرد کوچک، گرگور گیزی، سخنگوی سیاست خارجی حزب چپ آلمان در بخشی از مصاحبه با سایت رادیو آلمان با وجود انتقادهایی که به روسیه وارد است این کشور را یک قدرت مهم دانست و مناسبات خوب با روسیه و چین را از علائق استراتژیک آلمان دانست. وی در این باره گفت: ما نباید منافع ژئو استراتژیک خود را فراموش کنیم.

این مقام آلمانی همچنین گفت:ما به مذاکرات فشرده با روسیه احتیاج داریم. ما باید درباره موارد خاصی هشدار دهیم و مسکو باید یقین پیدا کند که ما نمی خواهیم به آن فشار وارد کنیم و نیروهای خود را به سمت مرزهای این کشور گسیل می کنیم. در حال حاضر مناسبات بر مبنای اعتماد بین ما وجود ندارد.

گیزی تنها راه برای اعتماد سازی با روسیه را لغو تحریم های اتحادیه اروپا علیه این کشور دانسته و گفت: راه دیگری وجود ندارد. من فکر می کنم مسکو هم آماده توافق است.

وی از آلمان خواست نقش رهبری در بهبود مناسبات با روسیه را در بر عهده گیرد و گفت: با توجه به وقایع تاریخ ما باید مناسبات خوبی با روسیه داشته باشیم و از تنش زایی با این کشور جلوگیری کنیم.

همه پرسی تغییر قانون اساسی در روسیه روز چهارشنبه برگزار گردید و نتایج مقدماتی نشان می دهد که بیشتر رای دهندگان به طرفداری از اصلاحات در قانون اساسی رای داده اند. این تغییرات در قانون اساسی به صورت بالقوه زمینه را برای ولادیمیر پوتین فراهم می نماید که تا سال 2036 حکومت کند.

بر اساس اطلاعات کمیته مرکزی انتخابات روسیه، پس از شمارش 100 درصد آراء ریخته شده به صندوق های رأی گیری در همه پرسی اصلاح قانون اساسی، نتیجه حاصله بدین ترتیب است 77.92 درصد از شرکت کنندگان از اصلاح قانون اساسی روسیه حمایت نموده و 21.27 درصد از رأی دهندگان هم با انجام این اصلاحات مخالفت کردند.

این کمیته میزان مشارکت مردمی در همه پرسی را 65 درصد گفت.

گیزی همچنین گفت که پوتین بعد از موفقیت در همه پرسی اصلاح قانون اساسی تغییر نموده و در رسیدن به خواسته های خود سختگیرتر می گردد. وی همچنین گفت: به وسیله تحریم های اتحادیه اروپا امکانات تولیدی جدید برای روسیه فراهم می گردد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 21 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: miniman.ir شناسه مطلب: 1032

به "حزب چپ آلمان: لغو تحریم های اروپا علیه روسیه تنها راه اعتماد سازی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حزب چپ آلمان: لغو تحریم های اروپا علیه روسیه تنها راه اعتماد سازی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید