ثبت37هزار شکایت از ساخت و سازهای تهران

به گزارش مرد کوچک، مدیرکل ساختمان و معماری معاونت شهرسازی شهرداری تهران از ثبت شکایت بالای شهروندان از آلودگی صوتی و محیطی ناشی از ساخت و ساز اطلاع داد.

ثبت37هزار شکایت از ساخت و سازهای تهران

علی صالحی در خصوص ثبت بالای شکایات مردمی از آلودگی صوتی و محیطی ناشی از ساخت و سازها، گفت: در سامانه 137 در شش ماهه نخست امسال حدود37 هزار شکایت مردمی از آلودگی صوتی و محیطی ناشی از ساخت و ساز ثبت شده است، این در حالی است که 18 هزار کارگاه ساختمانی در تهران فعال است و با یک حساب سرانگشتی می توان گفت که برای هر کارگاه حدود 3 الی 4 تماس شکایت ثبت می گردد.

او با بیان اینکه شهرداری تهران نیز معتقد است که فعالیت کارگاه های ساختمانی موجب آزار و اذیت مردم شده و خواستار اصلاح این شرایط است، اضافه کرد: اما دقت داشته باشید که در شورایعالی ترافیک مصوبه ای وجود دارد مبنی بر اینکه وسایل نقلیه سنگین همچون کامیون، ماشین آلات حمل بتن و... که در امر ساختمان سازی به کار گرفته می شوند، در طول روز اجازه ورود و تردد در تهران را ندارند و تنها در ساعت معین 22 تا 6 صبح می توانند در سطح شهر تردد نمایند.

صالحی در خصوص لزوم معین ساعت کاری برای کارگاه های ساختمانی نیز با بیان اینکه با توجه به اعمال این محدودیت تردد، عملا بخشی از فعالیت کارگاه های ساختمانی همچون گودبرداری، بتن ریزی، حمل نخاله، حمل مصالح و... به ساعت شب موکول می گردد، اضافه کرد: در حال حاضر برای حل این مسائل طرحی را به شورای شهر مطرح کردیم که با هماهنگی پلیس بخشی از فعالیت های ساختمانی که مسائل ترافیکی به همراه ندارد، به ساعات روز موکول گردد.

مدیرکل ساختمان و معماری معاونت شهرسازی شهرداری تهران اضافه کرد: مدیریت فعالیت ساعات ساخت و ساز سخت است چراکه این مسئله به ترافیک گره خورده است.

او در پاسخ به این سوال که چرا فعالیت ساختمانی در روزهای تعطیل، متوقف نمی گردد، ادامه داد: این مسئله نیز آنالیز شده، اما پلیس می گوید تردد کامیون های مخصوص ساخت و ساز یا در شب باشد یا در روز آدینه و این احتمال نیز وجود دارد که اگر روزهای آدینه کارگاه را تعطیل کنیم ممکن است کار در ساعت شبانه طول بکشد و شبهای بیشتری مردم درگیر سروصدای ناشی از کارگاه ساختمانی باشند.

به گزارش شهر به نقل از ایسنا، صالحی با بیان اینکه حل این مسئله مربوط به سازمان های بیرون شهرداری است، گفت: باید شورایعالی ترافیک به یاری ما بیاد و برای حل این مشکل به ما یاری کند چراکه می تواند حداقل اجازه تردد کامیون های کوچک را برای تسهیل در ساخت و ساز در طول روز صادر نمایند.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 18 آذر 1399 بروزرسانی: 18 آذر 1399 گردآورنده: miniman.ir شناسه مطلب: 1275

به "ثبت37هزار شکایت از ساخت و سازهای تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ثبت37هزار شکایت از ساخت و سازهای تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید