تظاهرات جلیقه زردها در فرانسه برگزار گردید

به گزارش مرد کوچک به نقل از اسپوتنیک، جنبش اعتراضی به اوضاع مالی فرانسه و سیاست های دولت امانوئل ماکرون رئیس جمهوری این کشور موسوم به جلیقه زردها در پنجاه و دومین شنبه سیاه تجمعات خود را برگزار کردند.

تظاهرات جلیقه زردها در فرانسه برگزار گردید

تصاویر مخابره شده از این تظاهرات نشان می دهد مردم پاریس هم اکنون به تظاهرات خود ادامه داده و بر خواسته های خود اصرار دارند.

شهر مون پلیه نیز صحنه تظاهرات مردم و کوشش پلیس برای متفرق کردن آن ها با استفاده از گاز اشک آور است. بعضی رسانه ها در این خصوص اعلام کردند که 9 نفر در این شهر توسط پلیس بازداشت شده اند.

معترضین (جلیقه زردها) با انتخاب روزهای شنبه و نامگذاری آن با عنوان شنبه سیاه اعتراضات خود را در هر هفته پیگیری می نمایند.

جنبش اعتراضی جلیقه زردهای فرانسه از 17 ماه نوامبر سال گذشته میلادی و در اعتراض به تصمیم دولت مبنی بر افزایش قیمت سوخت و کاهش مالیات ثروتمندان شروع شد ولی به مرور مطالبات آنها رو به افزایش گذاشت.

مجلس فرانسه اخیراً لایحه ضد خرابکاری دولت فرانسه که با هدف تشدید برخورد با اقدامات مخرب معترضان تدوین شده بود را تصویب کرد؛ اما این قانون از سوی شورای قانون اساسی فرانسه رد شد.

جلیقه زردها معتقدند ارائه این لایحه از سوی دولت ماکرون نشان دهنده روحیه دیکتاتوری وی است لذا این افراد خواستار استعفای او هستند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 10 دی 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: miniman.ir شناسه مطلب: 573

به "تظاهرات جلیقه زردها در فرانسه برگزار گردید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تظاهرات جلیقه زردها در فرانسه برگزار گردید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید