ترامپ اروپا را به وضع مالیات بر واردات خودرو تهدید کرد

به گزارش مرد کوچک، به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا روز شنبه در راستای اِعمال فشار بر شرکای تجاری این کشور، شرکتهای خودروسازی اروپا را تهدید کرد که در صورتی که اتحادیه اروپا علیه طرح وی برای وضع عوارض گمرکی بر واردات آلومینیوم و فولاد دست به اقدام تلافی جویانه بزند، خودروهای وارداتی این شرکتها به آمریکا را مشمول مالیات قرار می دهد.

ترامپ اروپا را به وضع مالیات بر واردات خودرو تهدید کرد

برای سفر به تور اروپا با بهترین کارشناسان مشورت کرده و بهترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

فحوای پیغامهای توئیتری ترامپ حاکی از مقاومت وی در برابر منافع تجاری آمریکا است. او در این پیغامها به شرکای تجاری و خارجی آمریکا در خصوص احتمال به راه افتادن یک جنگ تجاری- که در هفته جاری بازارهای اقتصادی را بهم ریخت- هشدار داد.

ترامپ در یک پیغام توئیتری نوشت: چنانچه اتحادیه اروپا بخواهد عوارض گمرکی و موانع موجود بر فعالیت شرکتهای آمریکایی مستقر در این قاره را افزایش دهد، ما به سادگی بر خودروهای آنان که آزادانه به داخل آمریکا سرازیر می شوند، اقتصادیات وضع می کنیم. آنها فروش خودروهای ساخت آمریکا را در منطقه خود غیرممکن می سازند. این یک عدم توازن بزرگ تجاری است!

گفتنی است که روز پنج شنبه، ترامپ گفت که آمریکا به منظور حمایت از تولیدکنندگان داخلی خود، بر فولاد و آلومینیوم وارداتی به آمریکا به ترتیب 25 و 10 درصد عوارض گمرکی وضع می نماید.

روز آدینه، ژان- کلود یونکر رئیس کمیسیون اروپایی به تلویزیون آلمان گفت که اتحادیه اروپا بر (موتورسیکلتهای) هارلی- دیویدسون، نوشیدنی الکلی بوربون و پوشاک جین لی وایز عوارض گمرکی وضع خواهد نمود.

کانادا نیز گفت که در برابر وضع هرگونه عوارض گمرکی بر فولاد و آلومینیوم وارداتی به آمریکا، دست به اقدام تلافی جویانه خواهد زد.

گفتنی است که در ژانویه 2017، ترامپ به شرکتهای خودروسازی آلمان هشدار داد که بر خودروهای صادراتی آنها به بازار داخلی آمریکا اقتصادیات 35 درصدی وضع خواهد نمود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 23 آبان 1398 بروزرسانی: 12 مهر 1399 گردآورنده: miniman.ir شناسه مطلب: 472

به "ترامپ اروپا را به وضع مالیات بر واردات خودرو تهدید کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ اروپا را به وضع مالیات بر واردات خودرو تهدید کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید