تدبیر جدید مکرون

به گزارش مرد کوچک، خبرنگاران آنلاین:رئیس جمهور فرانسه در نظر دارد با شروع فصل جدید در دوران ریاست جمهوری اش دوشنبه 26 فروردین با اعلام یک سری سیاست ها براساس خواسته های رأی دهندگان از خشم جلیقه زردها بکاهد.

تدبیر جدید مکرون

قرار است امانوئل مکرون عصر امروز ساعت 18 (به وقت محلی) درباره تدابیر ملموس پیش رو در پاسخ به خواسته های جلیقه زردها سخنرانی کند.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، یکی از مشاوران مکرون گفت: او به دنبال یک قانون جدید است که براساس آن تغییرات بنیادی انجام گردد تا بدین شکل اعتراضات ضد دولتی و خشونت های ناشی از آن را فرونشاند.

با این حال یکی از اعضای اپوزیسیون جمهوری خواه فرانسه به نشریه لوفیگارو گفت مکرون نمی تواند شانس دوم داشته باشد.

جنبش جلیقه زردها ابتدا در مناطق روستایی و شهرهای کوچک فرانسه در اعتراض بر افزایش مالیات بر انرژی شروع شد و سپس به اعتراضات ضد کاپیتالیسم و ضد دولت فرانسه گسترش یافت.

در ماه ژانویه مکرون یکسری مذاکرات برای آرام کردن معترضان انجام داد اما به نتیجه ای نرسید.

مکرون که به دنبال دومین دوره ریاست جمهوری است، با شهرداران محلی و ساکنان شهرهای کوچک دیدار و گفت وگو کرد و وعده داد که برون رفتی برای خشم جلیقه زردها پیدا کند اما باز هم جلیقه زردها روز شنبه در خیابان های پاریس و دیگر شهرها گردهم آمدند و پیشنهادات ماکرون را رد کردند.

معترضان در پاریس بنرهایی با عنوان مکرون ما انتظار هیچ چیز از پیشنهادهای تو را نداریم وعده های مکرون را رد کردند.

براساس آمار وزارت کشور، 31 هزار نفر روز شنبه به خیابان آمدند. البته این رقم نسبت به جمعیت اولین اعتراضات مبنی بر حضور 282 هزار نفر بسیار کم بود اما نسبت به اعتراضات هفته گذشته این رقم افزایش یافت.

مشاوران مکرون گفتند که او برنامه هایی برای کاهش تعداد قانون گذاران ملی و افزایش تعداد کارکنان دولتی برای انتقال خدمات به سطوح محلی و همچنین توجه ویژه به تغییرات آب و هوایی دارد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 16 تیر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: miniman.ir شناسه مطلب: 177

به "تدبیر جدید مکرون" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تدبیر جدید مکرون"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید