بیانیه امارات علیه ایران و ترکیه در ارتباط با عراق

به گزارش مرد کوچک، وزارت خارجه امارات در بیانیه ای، آنچه آن را دخالت نظامی ایران و ترکیه در عراق نامید، محکوم کرد.

بیانیه امارات علیه ایران و ترکیه در ارتباط با عراق

به گزارش گروه بین الملل مرد کوچک، وزارت امور خارجه امارات چهارشنبه شب (17 ژوئن - 28 خرداد) در بیانیه ای آنچه آن را دخالت نظامی ایران و ترکیه در عراق و گلوله باران مناطق شمالی عراق نامید محکوم کرد.

مقصود ابوظبی از دخالت نظامی در امور عراق، مقابله با عناصر تروریستی در مرز عراق است.

خبرگزاری رسمی امارات (وام)، شب گذشته گزارش کرد، وزارت خارجه این کشور در این بیانیه گفته، این محکومیت برآمده از موضع ثابت و پایدار این کشور در رد دخالت در امور کشورهای عربی است.

به ادعای ابوظبی، آنچه دخالت نظامی ایران و ترکیه در شمال عراق نامیده شده، نقض حاکمیت یک کشور عربی برادر و نقض اصول قانون بین الملل است.

ابوظبی در این بیانیه همچنین مدعی شده که پافشاری این کشور بر لزوم احترام به حاکمیت کشور برادر عراق و رعایت اصل همجواری، در راستای خواسته های ملت عراق و تحقق شکوفایی، امنیت و صلح برای آنهاست.

این موضع امارات در زمانی بیان شده که این کشور، متهم به دخالت در کشورهای دیگر مثل لیبی است. طبق بعضی گزارش ها، امارات آتش خشم مردم لیبی را برافروخته است تا جایی که مفتی لیبی بتازگی در اعتراض به مداخله های ابوظبی، در فتوایی خرید کالا از امارات را تحریم و تأکید کرد که خرید کالا از این کشور به مثابه شلیک گلوله به مردم لیبی است (جزئیات بیشتر).

ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 28 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: miniman.ir شناسه مطلب: 1045

به "بیانیه امارات علیه ایران و ترکیه در ارتباط با عراق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیانیه امارات علیه ایران و ترکیه در ارتباط با عراق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید