انگلیس قطعنامه ای را برای تحریم حامیان داعش ارائه کرد

به گزارش مرد کوچک، خبرنگاران: دولت انگلیس با ارائه یک قطعنامه پیشنهادی به شورای امنیت سازمان ملل به دنبال اعمال تحریم بر حامیان داعش و دیگر گروه های تروریستی مرتبط با القاعده است.

انگلیس قطعنامه ای را برای تحریم حامیان داعش ارائه کرد

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور انگلیس همراه باشید.

به گزارش گروه بین الملل مرد کوچک به نقل از آسوشیتد پرس؛ انگلیس پیش نویس قطعنامه ای را به شورای امنیت سازمان ملل پیشنهاد داده است که براساس آن جذب نیرو و تأمین اقتصادی جنگجویان خارجی برای گروهک داعش - که هم اکنون مناطقی از سوریه و عراق را در کنترل خود داشته - و تمامی دیگر گروه های تروریستی مرتبط با القاعده با مجازات و تنبیه روبه رو خواهد شد.

براساس متن اولیه این قطعنامه پیشنهادی، از تمامی کشورها خواسته شده است تا اقداماتی را برای محدود کردن حرکت و عضویت جنگجویان خارجی به سوی این گروه ها اتخاذ نموده و سریعا کسانی را که هم اکنون در سوریه و عراق حاضر هستند را از این کشور خارج نمایند.

این قطعنامه همچنین خواهان انتها بخشیدن به تمامی جنایات و اقدامات تروریستی تمامی گروه ها شبه نظامی همچون داعش، جبهه النصره، و دیگر گروه های مرتبط با القاعده شده است.

در این این قطعنامه پیشنهادی، از آمادگی شورای امنیت برای تحریم کسانی که برای گروه های تروریستی نیرو جذب نموده و از آن ها حمایت می نمایند سخن گفته شده و اعلام شده است که فهرستی از افراد پیش از تصویب این قطعنامه به آن اضافه خواهد شد.

روز گذشته بود که کارشناسان شورای امنیت برای آنالیز متن این قطعنامه تشکیل جلسه داده و تعداد زیادی از دیپلمات ها ابراز امیدواری نموده اند که تا انتها این هفته این قطعنامه به تصویب برسد.

ع

منبع: تسنیم
انتشار: 8 دی 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: miniman.ir شناسه مطلب: 569

به "انگلیس قطعنامه ای را برای تحریم حامیان داعش ارائه کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انگلیس قطعنامه ای را برای تحریم حامیان داعش ارائه کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید