انفجار شدید در یک ساختمان مسکونی در شرق تهران

به گزارش مرد کوچک، انفجار شدید در یک ساختمان مسکونی در بلوار ابوذر منجر به تخریب چند منزل مسکونی و خسارات شدید به چند خودرو شد

انفجار شدید در یک ساختمان مسکونی در شرق تهران

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، ساعت یک بامداد امروز (یکم دی) همسایگان یک ساختمان مسکونی در بلوار ابوذر، پل پنجم، خیابان وحدت، کوچه داوود آبادی با شنیدن صدای مهیب انفجار سراسیمه از ساختمان های خود بیرون آمده و با رؤیت صحنه آوار شدن یکی از ساختمان های داخل کوچه بلافاصله موضوع را به سامانه 125 اطلاع دادند.

لحظاتی بعد ستاد فرماندهی آتش نشانی تهران، زنگ ایستگاه 24 و 113 را به صدا درآورد و نیرو های عملیات را به همراه تیم نجات دو روانه محل حادثه کرد.

محمدرضا خضری پور؛ افسر آماده منطقه هشت عملیات سازمان آتش نشانی تهران درباره جزئیات این خبر اظهار کرد: به دلیل نامعلوم که توسط کارشناس منطقه در حال آنالیز است در طبقه دوم یک ساختمان پنج طبقه دو واحدی به مساحت حدود 70 مترمربع، انفجار شدید، باعث تخریب کامل دو واحد در طبقه سوم و ریزش دیوار های ضلع جنوبی و شمالی ساختمان شده بود.

وی ادامه داد: موج حاصل از این انفجار به حدی بود که شیشه های چندین ساختمان دورتر از محل حادثه نیز شکسته شده و آوار حاصل از ریزش ضلع شمالی ساختمان منجر به خسارت شدید به دو خودروی سواری و وانت پارک شده داخل کوچه شده بود.

خضری پور اضافه نمود: با توجه به خسارات وارده به طبقات فوقانی و محبوس شدن ساکنان آن در پی بسته شدن در ها و ریزش دیوارها، آتش نشانان بلافاصله پس از قطع گاز و برق ساختمان با تجهیز شدن به وسایل حفاظت انفرادی با رعایت کامل ایمنی وارد ساختمان شده و پس از تقسیم شدن به چند گروه به خارج کردن ساکنان واحد ها از ساختمان مشغول شدند.

افسر آماده منطقه هشت عملیات سازمان آتش نشانی تهران بیان نمود: در طبقه ای که انفجار روی داده بود خانمی 30 ساله دچار مصدومیت و سوختگی شدید شده که توسط نیرو های عملیات به خارج از ساختمان منتقل و بلافاصله برای انتقال به مراکز سوانح سوختگی، تحویل عوامل اورژانس شد.

وی متذکر شد: مردی 40 ساله نیز بر اثر تخریب دیوار دچار مصدومیت جزئی شده که برای انجام معاینات اولیه تحویل عوامل اورژانس شد.

به گفته خضری پور، در این حادثه موج انفجار باعث شده بود که نمای شمالی ساختمان در شرایط نیمه معلق و در حالت آوار قرار بگیرد که آتش نشانان برای برقراری امنیت محل با یاری عوامل انتظامی ایمن سازی های لازم را انجام دادند و به جلوگیری از تردد افراد پرداختند.

بنابر اعلام پایگاه خبری 125؛ نیرو های عملیات پس از اطمینان از تخلیه کامل ساختمان و عدم محبوس شده داخل واحد های مسکونی، با ایمن سازی محل حادثه و تحویل به عوامل شهرداری و شهردار شب تهران برای فرو ریختن نمای معلق ساختمان، جلوگیری از احتمال حوادث بعدی و ارائه تذکرات ایمنی به عملیات خود خاتمه دادند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 14 بهمن 1399 بروزرسانی: 14 بهمن 1399 گردآورنده: miniman.ir شناسه مطلب: 1384

به "انفجار شدید در یک ساختمان مسکونی در شرق تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انفجار شدید در یک ساختمان مسکونی در شرق تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید