انتقال 1500 زن داعشی از سوریه به عراق

به گزارش مرد کوچک، العالم نوشت: منابع خبری سوری گزارش دادند که آمریکا از ابتدای حملات ترکیه به شمال سوریه، بیش از 1500 زن داعشی را به عراق منتقل نموده است.

انتقال 1500 زن داعشی از سوریه به عراق

همزمان با حمله ترکیه به شمال شرقی سوریه، شمار زیادی از عناصر داعشی به عراق منتقل شده اند.

خبرنگار خبرگزاری سانا در این باره گزارش داد که آمریکا از ابتدای عملیات ترکیه در شمال سوریه، 1500 زن داعشی را به عراق منتقل نموده است. خبرنگار سانا مستقر در استان الحسکه (شمال سوریه) گفت که نیروهای آمریکایی از شروع حملات ترکیه به شمال سوریه، بیش از 1500 زن داعشی را از اردوگاه الهول واقع در ریف الحسکه به عراق انتقال داده اند.

پیش از این، یک کارشناس مسائل امنیتی عراق اطلاع داده بود که آمریکا میخواهد سه هزار عنصر داعش را که در سوریه حضور دارند، به عراق انتقال دهد و برای این کار، سه منطقه را نیز معین نموده است.

حافظ آل بشاره از کارشناسان مسائل امنیتی عراق نسبت به تحرکات جدید نظامیان تروریست آمریکایی در این کشور هشدار داد. البشاره به پایگاه خبری المعلومه که آمریکا ابتدا گروه تروریستی داعش را ایجاد کرد، سپس به بهانه مبارزه با آن، ائتلاف تشکیل داد و در حال حاضر برای حمایت از عناصر این گروه، اقداماتی انجام می دهد. وی بر این باور است که آمریکا اکنون میخواهد از بیش از سه هزار داعشی حمایت نموده و پایگاه امنی برای آنان ایجاد کند.

از سوی دیگر، یک مقام امنیتی عراق از ورود 1000 نیروی آمریکایی خارج شده از سوریه به استان نینوا در شمال عراق اطلاع داد.

این منبع امنیتی در گفت وگو با وبگاه خبری بغداد الیوم اضافه نمود: نظامیان آمریکایی که از سوریه عقب نشینی نموده اند و شمار آنها به حدود یک هزار نفر می رسد به منطقه ربیعه در استان نینوا رسیدند.

مارک اسپر وزیر دفاع آمریکا هم روز یکشنبه گذشته گفته بود که انتظار می رود یک هزار نظامی آمریکایی که از سوریه خارج شدند به غرب عراق بروند.

2323

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 15 آذر 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: miniman.ir شناسه مطلب: 517

به "انتقال 1500 زن داعشی از سوریه به عراق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقال 1500 زن داعشی از سوریه به عراق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید