الکترونیکی شدن نسخه های بیمه تامین اجتماعی از 30 مهر ، دفترچه حذف می گردد

به گزارش مرد کوچک، سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت که طبق توضیحات رئیس سازمان تامین اجتماعی از 30 مهر ماه نسخه های بیمه تامین اجتماعی الکترونیکی خواهد شد.

الکترونیکی شدن نسخه های بیمه تامین اجتماعی از 30 مهر ، دفترچه حذف می گردد

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، زهرا شیخی در شرح جلسه امروز کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: این جلسه با حضور آقای سالاری رئیس سازمان تامین اجتماعی جهت ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده و برنامه های آینده این سازمان برگزار گردید. آقای سالاری گزارشی از شرایط کار سازمان تامین اجتماعی ارائه کرد و با اشاره به تحت پوشش قرار دریافت 44 میلیون نفر در زیرمجموعه بیمه تامین اجتماعی بیان نمود که از 30 مهر ماه کار دفترچه بیمه تامین اجتماعی به صورت دفترچه ای انتها پیدا نموده و نسخه الکترونیکی ارائه می گردد.

وی اضافه کرد: شرح رئیس سازمان تامین اجتماعی این بود که با الکترونیکی شدن دفترچه بیمه تامین اجتماعی نسخه نویسی و تجویز داروها دقیق تر شده و نظارت افزایش پیدا می نماید، اما نمایندگان ابهاماتی پیرامون تهیه زیرساخت ها و انجام کار کارشناسی مطرح کردند. اینکه چطور قرار است نسخه الکترونیکی در اختیار مردم قرار گیرد.

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ادامه داد: با وجود شرحات رئیس سازمان تامین اجتماعی تاکید نمایندگان این بود که باید این کار به صورت کارشناسی شده انجام گردد نه اینکه یک مرتبه با اعلام تصمیم آنی استرس و اضطراب دیگری به مردم وارد گردد. همچون اتفاقی که برای برگزاری کنکور، بازگشایی مدارس و معین نرخ بنزین رخ داد. در نهایت قرار بر این شد که قبل از اعلام رسمی الکترونیکی شدن نسخه های بیمه تامین اجتماعی، آموزش های لازم به مردم داده شده و جلسه دیگری با کمیسیون بهداشت برگزار گردد.

شیخی با اشاره به طرح بحث شرایط بیمارستان ها و مراکز درمانی تامین اجتماعی گفت: پیشنهاد این بود که برای کاهش هزینه ها بهتر است تامین اجتماعی خرید خدمت کند نه اینکه بیمارستان هایش را اضافه نماید.

وی اضافه کرد: در این جلسه درباره بیمه قالیبافان و تاکسیرانان نیز مباحثی از سوی نمایندگان مطرح شد. درباره همسان سازی حقوق بازنشستگان سوالاتی از سوی نمایندگان مطرح شد. شرح رئیس سازمان تامین اجتماعی این بود که متناسب سازی حقوق طبق قانون برنامه ششم انجام شده یعنی حقوق دو سال آخر ملاک برای حقوق بازنشستگی است. اگر کسی با 30 سال سابقه یک میلیون و 600 هزار تومان حقوق می گرفته، میزان دریافتی اش در زمان بازنشستگی دو میلیون و 800 هزار تومان است. در نهایت تاکید نمایندگان این بود که باید همسان سازی به گونه ای صورت گیرد که شاهد تفاوت طبقاتی نبوده و حقوق بازنشسته ها نزدیک به حقوق افراد شاغل باشد.

شیخی همچنین اظهار کرد: درباره شرایط مشاغل سخت و زیان آور و ملاک های معین مشاغل در این زیرمجموعه هم مواردی مطرح شد که در پاسخ به آن رئیس سازمان تامین اجتماعی گفت که چالش اساسی در این خصوص وجود دارد چون تمام رشته شغل ها می خواهند جزو مشاغل سخت و زیان آور باشند. ما برای این کار اولویت ها و معیارهایی را معین کردیم. در بحث معیارهای از کار افتادگی هم اعتقاد اعضای کمیسیون این بود که بیشتر منافع سازمان تا مردم در نظر گرفته می گردد. لذا خواسته شد تا بازنگری در این باره صورت گیرد تا شاهد ضایع شدن حق مردم نباشیم.

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در خاتمه گفت که در این جلسه کمیسیون بهداشت و درمان موافقت کرد که آقای غلامحسین رضوانی نماینده تهران از کمیسیون بهداشت به کمیسیون برنامه منتقل شده و آقای سلمان اسحاقی نماینده قائنات عضو کمیسیون بهداشت و درمان گردد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 5 آبان 1399 بروزرسانی: 5 آبان 1399 گردآورنده: miniman.ir شناسه مطلب: 1184

به "الکترونیکی شدن نسخه های بیمه تامین اجتماعی از 30 مهر ، دفترچه حذف می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "الکترونیکی شدن نسخه های بیمه تامین اجتماعی از 30 مهر ، دفترچه حذف می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید