افشاگری گاردین درباره سانسور تلفات جنگ یمن از گزارش دولت انگلیس

به گزارش مرد کوچک، به گزارش خبرنگاران به نقل از گاردین، بخش های سانسور شده از گزارش های دولت انگلیس درباره تلفات جنگ یمن و نقض حقوق بشر در حملات ائتلاف سعودی منتشر شده اند و همین امر دولت بوریس جانسون را در چالش جدیدی گرفتار نموده است.

افشاگری گاردین درباره سانسور تلفات جنگ یمن از گزارش دولت انگلیس

دولت جانسون این بخش های سانسور شده را به دلیل روبرو شدن با مسائل حقوقی برای صادرات تسلیحات به عربستان، منتشر نموده است.

بر اساس این گزارش، وزارت دفاع انگلیس از سال 2015، داده های مربوط به این حملات را مخفی نگه داشته بود و زمانی مجبور به انتشار آن ها شد که در چالشی حقوقی برای ادامه صادرات تسلیحات به عربستان سعودی گرفتار شد.

در جدیدترین گزارش دولت انگلیس درباره حملات ائتلاف سعودی علیه مواضع یمنی، 500 مورد احتمال نقض قوانین بین المللی به چشم می خورد اما گروه های حقوق بشری می گویند تعداد حملات علیه غیرنظامیان بسیار بیش از این است. به طور کلی حدود 20 هزار حمله هوایی علیه مواضع یمنی از سوی ائتلاف سعودی صورت گرفته است.

دولت انگلیس با اینکه تابستان سال جاری گزارش مربوط به این حملات را منتشر نموده است، از ارائه داده های مربوط به آن خودداری می نماید و به همین دلیل تشخیص اینکه کدام حملات در آن ثبت شده اند ناممکن است.

در مقابل، سوالاتی از سوی مجلس انگلیس مطرح شدند که طبق آن ، شماری از حملات ائتلاف سعودی که از سوی گروه های حقوق بشری و سازمان های مردم نهاد در یمن ثبت شده اند در گزارش دولت ثبت نشده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 21 بهمن 1399 بروزرسانی: 21 بهمن 1399 گردآورنده: miniman.ir شناسه مطلب: 1393

به "افشاگری گاردین درباره سانسور تلفات جنگ یمن از گزارش دولت انگلیس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افشاگری گاردین درباره سانسور تلفات جنگ یمن از گزارش دولت انگلیس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید