اتحادیه اروپا تحریم ها علیه روسیه را تمدید کرد

به گزارش مرد کوچک، به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری آناتولی، شورای اتحادیه اروپا امروز آدینه با صدور بیانیه ای خاطرنشان کرد که تحریم های مالی این نهاد علیه روسیه، تا 15 سپتامبر 2021 (به مدت 6 ماه) تمدید خواهد شد.

اتحادیه اروپا تحریم ها علیه روسیه را تمدید کرد

با ما سفر کنید و با سفر اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش این خبرگزاری، شورای اتحادیه اروپا طی بیانیه ای بیان کرد که تحریم های مالی این نهاد علیه روسیه به بهانه نقش مسکو در آنچه بی ثبات سازیی اوکراین ادعا شده است، تا 15 سپتامبر 2021 تمدید خواهد شد.

بر اساس این بیانیه، تهدید تمامیت ارضی، حاکمیت ملی و آزادی اوکراین بهانه تمدید این تحریم ها بوده است.

در چارچوب این تحریم ها، تعداد افرادی که دارایی های آنها مسدود شده و در لیست ممنوعیت سفر قرار می گیرند به 177 نفر و تعداد شرکت ها نیز به 48 شرکت افزایش یافته است.

در جریان تحولات سال 2014 و بروز شورش هایی در اوکراین، ارتش روسیه وارد شبه جزیره کریمه شده و پس از آن با برگزاری یک همه پرسی آزاد مردم کریمه تمایل خود را برای پیوستن دوباره به مسکو بیان کردند.

همه پرسی کریمه و سواستوپول پس از بحران کریمه در تاریخ 16 مارس 2014 در خصوص شرایط انتقال کریمه به فدراسیون روسیه یا باقی ماندن در اوکراین بود که توسط مجلس کریمه و همچنین دولتمردان محلی سواستوپول برگزار گردید.

یک روز پس از برگزاری همه پرسی در تاریخ 17 مارس، طی یک بیانیه از سوی مجلس محلی کریمه با آرای مردم این منطقه، کریمه مستقل شده و قرار بر بازالحاق آن به خاک روسیه شد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 17 فروردین 1400 بروزرسانی: 17 فروردین 1400 گردآورنده: miniman.ir شناسه مطلب: 1510

به "اتحادیه اروپا تحریم ها علیه روسیه را تمدید کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتحادیه اروپا تحریم ها علیه روسیه را تمدید کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید