آمریکا از ورود نامزد بوریس جانسون به این کشور جلوگیری کرد

دولت آمریکا از ورود نامزد نخست وزیر انگلیس به آن کشور به دلیل سفر سال گذشته او به سومالی لند جلوگیری نموده است.

آمریکا از ورود نامزد بوریس جانسون به این کشور جلوگیری کرد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، رسانه های انگلیس امروز چهارشنبه گزارش داده اند کری سایموندز، نامزد بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس از ورود به آمریکا منع شده است.

روزنامه دیلی میل نوشت او به عنوان یکی از اعضای گروه محیط زیستی Oceana برای ورود به آمریکا تقاضا داده بود اما مقام های آمریکایی درخواست او را رد نموده اند.

این روزنامه نوشت منع ورود سایموندز در شرایطی انجام شده که بوریس جانسون قرار است هفته جاری در حاشیه اجلاس گروه هفت در فرانسه با دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا دیدار کند.

دلیل رد درخواست نامزد بوریس جانسون می تواند به سفر سال گذشته او به سومالی لند همراه با یکی از دوستانش مربوط گردد. آمریکا سومالی لند را به عنوان کشور مستقل به رسمیت نمی شناسد و آن را بخشی از سومالی می داند.

سومالی یکی از کشورهایی است که اتباع بعضی کشورهای دارای توافق معافیت از ویزا با آمریکا در صورت سفر به آنجا با محدودیت هایی برای ورود به خاک آمریکا روبرو خواهند شد. کنگره آمریکا آذرماه سال 1394 قانونی را به تصویب رساند که به موجب آن اتباع 38 کشور دارای توافق معافیت از صدور ویزا با آمریکا در صورت سفر به سوریه، عراق، سومالی یا کشورهای حامی تروریسم از نظر وزارت خارجه آمریکا باید برای اخذ ویزا اقدام نمایند.

روزنامه دیلی میل نوشته متقاضیان سفر به آمریکا هنگام ثبت درخواست خود در سامانه ای به نام ایستا بایستی به این سؤال پاسخ دهند که از مارس 2011 به چندین کشور از جمله سومالی سفر نموده اند یا خیر.

+

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: بروزرسانی: 26 مهر 1398 شناسه مطلب: 307

به "آمریکا از ورود نامزد بوریس جانسون به این کشور جلوگیری کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا از ورود نامزد بوریس جانسون به این کشور جلوگیری کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید