آماده سازی 2200 تخت آی سی یو برای مبتلایان روزهای آینده به کرونا

به گزارش مرد کوچک، رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت اعلام نمود: 2200 تخت آی سی یو برای بیماران مبتلا به بیماری کرونا ایجاد می گردد.

آماده سازی 2200 تخت آی سی یو برای مبتلایان روزهای آینده به کرونا

به گزارش مرد کوچک به نقل از ایرنا، کیانوش جهانپور رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت بیان نمود: تخت های آی سی یو که برای مبتلایان به ویروس کرونا در نظر گرفته شده بود در بعضی استان ها تقریبا پر شده است. به دنبال ایجاد 2200 تخت آی سی یو دیگر هستیم. در این زمینه درخواست تهیه دستگاه های ونتالیتور دادیم که قسمت اعظمی از این احتیاج توسط شرکت های داخلی تامین می گردد.

وی ادامه داد: البته در حال حاضر مسئله ای برای بستری بیمارانی که به خدمات آی سی یو احتیاج دارند، نداریم و این اقدام برای پیش بینی شرایط روزها و هفته های آینده انجام خواهد شد.

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت گفت: براساس بدترین شرایط و افزایش مبتلایان به کرونا این اقدامات پیش بینی شده است. به جز این موارد، از امکانات آی سی یو و بیمارستانی نیروی انتظامی، ارتش و سپاه هم استفاده خواهد شد.

جهانپور اضافه نمود: فعلا دغدغه جدی با فرایند فعلی وجود ندارد و این موارد با امکانات لازم آن هرروز به سیستم خدمات رسانی نظام سلامت اضافه خواهد شد. بخش عمده احتیاجهای آن توسط شرکت های داخلی تامین می گردد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 25 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: miniman.ir شناسه مطلب: 883

به "آماده سازی 2200 تخت آی سی یو برای مبتلایان روزهای آینده به کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آماده سازی 2200 تخت آی سی یو برای مبتلایان روزهای آینده به کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید