آخرین تغییرات پایه حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی

به گزارش مرد کوچک، تهران (پانا) - رئیس کانون عالی بازنشستگان تأمین اجتماعی گفت: با صدور پیش نویس احکام مستمری بگیران سازمان، بازنشستگان تاخیری در دریافت حقوق و مزایایشان نخواهند داشت و بلافاصله مطالباتشان را دریافت می نمایند.

آخرین تغییرات پایه حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی

به گزارش کانون بازنشستگان تامین اجتماعی، علی اصغر بیات اظهار کرد: واحدهای اجرایی سازمان تامین اجتماعی بر اساس دستور اداری جدید صادره، مکلف می شوند پس از احراز شرایط قانون بازنشستگی و دریافت استعلام ترک کار بیمه شده، پیش نویس حکم بازنشستگی را با لحاظ مجموع سوابق پرداخت حق بیمه قابل قبول و رعایت سایر قوانین و مقررات صادر کنند که این امر در راستای رضایتمندی بیشتر بازنشستگان اجرا شده است.

وی اضافه نمود: متناسب سازی حقوق بازنشستگان کاری عظیم و تاریخی بود که همزمان با حقوق مرداد پرداخت شد و رضایتمندی بازنشستگان را به همراه داشت.

وی با تاکید بر اینکه متناسب سازی به قطع یقین، شکاف درآمدی را کم و حس تکریم بازنشستگان و مستمری بگیران را احیا کرد، گفت: بر اساس آنالیز های به عمل آمده این موضوع، رضایتمندی بسیاری از بازنشستگان و مستمری بگیران را به همراه داشت که امیدوارم با ادامه این فرایند توسط مسئولان، شیرینی کام این عزیزان به تلخی تبدیل نگردد.

وی اضافه نمود: در جلسات مختلف تصمیم گیری نحوه اجرای متناسب سازی، سعی شد که نهایت عدالت بیمه ای با اجرای متناسب سازی محقق گردد.

بیات خواهان حمایت بیشتر سازمان تأمین اجتماعی از بیمه تکمیلی بازنشستگان شد و گفت: برخورداری از خدمات درمانی مناسب حق بازنشستگان است و بیمه تکمیلی بازنشستگان باید با جدیت پیگیری گردد.

وی با بیان اینکه متناسب سازی حقوق بازنشستگان با همفکری و مشورت کنندگان کانون های بازنشستگی اجرا شده است، اظهار کرد: مطابق با نظر تشکل های بازنشستگان، 4 درصد مربوط به سنوات سخت و زیان آور در محاسبات مربوط به متناسب سازی اعمال می گردد و مجموع مبالغ مربوط به متناسب سازی در احکام حقوقی این گروه نیز درج خواهد شد.

وی به مورد مهم دیگری که مورد موافقت مدیر عامل تأمین اجتماعی قرار گرفته اشاره نمود و گفت: همچنین مقرر شده مبلغ پرداختی در مورد متناسب سازی که شامل مبلغ متناسب سازی، ضریب ترغیب و تفاوت تطبیق می گردد، به صورت تجمیعی در آیتم پایه حقوق فیش حقوقی بازنشستگان و مستمری بگیران در نظر گرفته گردد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 26 آبان 1399 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: miniman.ir شناسه مطلب: 1230

به "آخرین تغییرات پایه حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین تغییرات پایه حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید